En Çok Para Kazanan Meslekler Hangileridir?

Dünya genelinde en prestijli ve en çok para kazandıran meslekler hakkında sizlere bilgileri veriyoruz. En çok para kazandıran meslekler hangisidir?

En Çok Para Kazanan Meslekler Hangileridir?

Dünya'da bildiğimiz meslekler dışında adını bile duymadığımız binlerce meslek var. İçlerinden öyleleri var ki bu işi yapanlar yıllık büyük paralar kazanıyor. Bu mesleklere örnek verecek olursak; film setleri için yeşil alanların hazırlanması, oyunların içinde ki asistanlık hizmetleri gibi birçok meslek var. Bu mesleklerin bir kısmı kulaklarına tanıdık gelse de, elektrik hattı üzerinde gezecek helikopter pilotları için özel bir eğitim programını duymamışsınızdır. Üniversite tercihlerini yapmaya hazırlanan gençleri, meslek seçimi telaşı sardı. Yüksek maaşlı biriş çoğunun hayali. En dolgun maaşı yıllık 500 bin dolar ile tıbbi danışmanlar alırken; pilotlar, teknoloji uzmanları da iyi kazanıyor. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında en çok para kazandıran mesleklerin başında ise tıbbi danışmanlık ve pilotluk gelirken, ikinci en çok kazandıran meslek ise aktüerya olmaktadır.

İşte Dünya Üzerinde En Çok Kazandıran Meslekler

Pilot - 25 bin  Medikal direktör maaşı 350 bin  Aktüerya - 480 bin dolar Teknoloji Sorumlusu - 300 bin dolar Zeplin Pilotu - Yıllık 70 bin dolar Mali yönetimlerini üstlenen yöneticiler - 320 bin Elektrik Hattı Kontrol Pilotu - 101 bin dolar Disney Karakteri - 32 bin dolar Bilgisayar Oyuncu Asistanı - 50 bin dolar Şarap Gurusu - 51 bin dolar Dondurma Gurusu - 60 bin dolar Bulmaca Yazarı - 70 bin dolar Film Çevre Düzenleyicisi - 84 bin dolar Patlamamış Bomba Teknisyeni - 150 bin dolar meslekleri para kazanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER