Emlak Bankasından Düşük Faizli Konut Kredisi!

100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Emlak Bankasının yeniden açılacağı haberi konut kredisi indirimi bekleyenlere umut oldu. Peki haberin detaylarında neler bulunuyor? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Emlak Bankasından Düşük Faizli Konut Kredisi!

Konut Kredisi çekecek olan vatandaşa büyük bir müjde geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günlük eylem planı içerisinde Emlak Bankası da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Emlak Bankası duyurusu büyük bir heyecana sebep oldu. İnşaat sektörü tarafından da memnuniyet ile karşılanan bu haber hükümetin konut kredisi için aradığı çare de olmuş olacak. Peki haberin detaylarında neler yer alıyor?

İŞTE DETAYLAR

Daha önce hükümet kamu bankaları üzerinden kısa zamanlı konut kredisi indirimi yapmış ancak çoğu vatandaş bu indirimden yararlanamamıştı. Bunun ardından ise konut kredisi faiz oranları büyük bir hız ile yükselişi geçmiş konut kredisi çekmek isteyen vatandaş ciddi zararlara uğramıştı. Hükümetin Emlak Bankasını yeniden açma kararı 100 gün içerisinde hayata geçirilmiş olacak. İndirimli konut kredisi almak isteyen vatandaş Emlak Bankasından konut kredisi alabilecek. Emlak Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekecek ve konut kredisi vadesi 240 aya kadar uzatılacak. Şu anda kredinin detayları ile ilgili kesin bilgiler yok. Bazı kaynaklar 5 yıl vadeli konut kredisi desteği verileceğini dile getirir iken bazı kaynaklar ise sadece sıfır konut satışları için indirimli konut kredi desteği verileceğini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 21:17
YORUM EKLE