Emekliye Yüzde 20 Zam! En Düşük Emekli Maaşı 1500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı en düşük emekli maaşının 1500 TL olduğunu duyurdu. En düşük emekli maaşına yüzde 20 zam yapıldı.

Emekliye Yüzde 20 Zam! En Düşük Emekli Maaşı 1500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bugün corona virüsü için ekonomik paketin açıklanması bekleniyordu ve alınan önlemler ile tüm detaylar kamuoyuna duyuruldu. Corona virüsünden vatandaşların ve özellikle yaşlıların korunması için çalışma yapılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşük maaş alan emeklilere müjde vererek yüzde 20'lik zam yapıldığını duyurdu. Peki detaylar nedir?

En Düşük Maaş 1500 TL Oldu

Emekliler emekli olduğu kurum SSK, Bağ-Kur yada emekli sandığına göre maaş almakta olup şu anda ülkemizde en düşük emekli maaşı 1263 TL olarak bilinmekte olup bu tutarın SSK tarafından verildiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da en düşük emekli maaşının Nisan ayı itibari ile 1500 TL'ye çıkarıldığını duyurdu. Yani yaşlıların maaşlarına yüzde 20 zam yapıldı ve 1263 TL olan maaş tutarı 1500 TL'ye yükseltildi.

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zammı Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da en düşük emekli maaşının 1500 TL'ye çıkarıldığını belirtti. Buna göre SSK'ya yüzde 20 civarı zam yapıldı. Peki Bağ-Kur ile Emekli Sandığı zammı nedir? Bağ-Kur en düşük emekli maaşının 1418 TL olduğu ve bu kişilerinde maaşlarına yüzde 6 civarında bir zam yapılarak 1500 TL'ye yükseltildiği duyurulurken emekli sandığı maaşlarının hali hazırda 2500 TL'den yüksek olduğu için her hangi bir zam yapılmadığı belirtildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 3 yıl Önce

bu kadar adaletsiz yönetim görülmedi rekor kırdılar. ben bir akp li olarak emekliliğimden üyeliğimden utanıyorum. dengeli gelir dağılımı nıkaldırdılar . bu ülkede az olana vermeyin demiyorum. ama herkese vermek zorundasın. tiksinmeye başladım...

Emekli
Emekli - 3 yıl Önce

Ya bizim yenen hakkımız ne olacak

Recep uysal
Recep uysal - 3 yıl Önce

Sadece 1500 TL altında emekli maaşı alanların maaşı 1500 oldu deseniz olmuyormu başlığa bakın emekliye %20 zam

Erol
Erol - 3 yıl Önce

1500 altında alanlar ödüllendirildi 1500 üstünde alanlar cezalandırıldı bu yapılan iş adaletsiz oldu insanlar fazla maaş almak için yüksek prim ödüyorlar askerlik borçlanıyorlar devlet prim hesabı yapıyor bunlar boşunamı çalışma bakanı birilerine müjde verirken belirli bir kesimide üzmüştür zam olacaksa ya herkese yapın yada kimseye yapmayın herkes kaderine razı olsun

Mahmut Renksiz
Mahmut Renksiz - 3 yıl Önce

Bugün itibariyle böyle bir artış yansımış değil maaşlara

ismail ışıklı
ismail ışıklı - 3 yıl Önce

ya yaşlı maaşına zam ne zaman ssk zammı oldu harbiden şerefsiz bir habercilik yapıyorsunuz

Halil guclu
Halil guclu - 3 yıl Önce

SGK dan 400 TL maaş alıyorum bizede vuracakmı bu yüzde 20 zam

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

587 tl maaş aliyorum bizde durum ne olur yani 1500tl den bizede bir amorti vururmu