Emekliye Yeni Zam Müjdesi! Emekliye Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Emekliye yeni zam müjdesi yolda. Peki emeklilere ne kadarlık zam yapılacak, yüzde kaç zam yapılacağı belli oldu mu? İşin Olsa ekibi olarak açıklıyoruz.

Emekliye Yeni Zam Müjdesi! Emekliye Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Ülkemizde sigorta prim gün sayısını dolduran ve yaşını bekleyen kişiler verdikleri dilekçeler ile emekli olmaktadır. Emekli olunduğunda bilindiği üzere maaşlar mesleklere göre değişkenlik gösterse de neredeyse yarı yarıya azalmaktadır. Buna göre hükümet çalışmalar yaparak emeklilerin maaşını artırmaya çalışıyor.

Emeklilere ne kadar zam verilecek, emekliye zam verilecek mi derken sonunda ilgili konu hakkında açıklamalar geldi. Buna göre emekliye zam müjdesi yolda. Peki emekliye yüzde kaç zam yapılacak? Emeklilere verilecek olan zam oranları hakkında İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi veriyoruz.

EMEKLİYE ZAM YÜZDESİ NEDİR?

Emeklilere yeni zamlar yolda buna göre emeklilere ne kadar zam yapılacak? Yapılan açıklamalara göre maaşı bin 18 lira 2 kuruş (1.018,02 TL) maaş alanlara yüzde 5 ek ödeme ve maaşı bu tutarın üzerinde olanlara ise yüzde 4 ek ödeme yapılıyor. Verilen ek ödemelerin artırılacağına dair açıklama Türkiye Emekliler Derneğinden geldi.

Türkiye Emekliler Derneği açıklamasına göre emeklilere verilen yüzde 4, yüzde 5 oranında ki ek ödemenin yüzde 8, yüzde 9'a yükseltileceği belirtildi. Yani ortalama olarak verilen ek ödemelere yüzde 4'lük bir zam yapılabileceği belirtilmektedir. Konu hakkında yakın zamanda yeni açıklamaların gelmesi bekleniyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından iddia edilen veriler doğru ise yüzde 4'lük ek ödeme daha alınacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa karaduman
Mustafa karaduman - 5 yıl Önce

İnşaAllah

Mustafa karaduman
Mustafa karaduman - 5 yıl Önce

Kol sanatına alıştık da

Caner öner
Caner öner - 5 yıl Önce

Sizden. Nasıl kıredi. Alabilirim

Namık Demiray
Namık Demiray - 5 yıl Önce

Öyle bir şey yapılsın ki Avrupa'yı kıskandıran.bir çözüm gelsin.
Çalışırken gezmeye doyamadigim TÜRKİYE'mi,emekli olduktan sonra evden çıkamaz oldum.
Saygı ve sevgilerimle...

Ayhan yalçın
Ayhan yalçın - 5 yıl Önce

Yalanlara karnımız tok. Emekli bağlama oranını%30 A düşüren hükümetten ne bekliyoruz.

Cengiz ilikkan
Cengiz ilikkan - 5 yıl Önce

Emeklilere bıraz vıcdanli davaranarak ayliklari yükseltiniz adaletli olunuz lutfen

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

sahtkarlar hergün bir haber yapıyorlar emekliyle dalga geçiyorlar bu hükümet suryeliye para veriri emekliye verirse bütçe sarsar.50 milyar dolara verdiler bütçe fazla verdi