Emekliye Müjde! Fark Ödemeleri Başlıyor!

Binlerce emeklinin merakla beklediği maaş farkı ödemeleri başladı. Bakan Selçuk’un açıklamasından sonra ödemelerin başlaması ve kimin ne kadar alacağı netlik kazandı.

Emekliye Müjde! Fark Ödemeleri Başlıyor!

Binlerce emeklinin merakla beklediği ve Bakan Selçuk’un açıklamasından sonra netlik kazanan fark ödemeleri başlıyor. Toplamda 500 milyona yakın ödemelerin emeklilerin hesaplarına yatırılacağı açıklandı. İşte kim ne kadar alacak, detaylar.

416 TL Fark Yatırılacak

Şubat ayında oldukça güzel haberler alan emeklilere yeni fark ödemeleri ile bir müjde daha verilmiş oldu. Buna göre 2020 yılı Şubat ayında yüzde 6,5 zamla birlikte fark ödemeleri de yapılacak olup emekliye zamlı Şubat ayı maaşlarında aylık maaş alana en az 138,76, 3 aylık maaş alana 416,28 lira fark yatırılacağı ifade edildi.

Toplam 3 aylık fark ödemesi Şubat 2020 itibariyle 17-24 Şubat 2020 tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacak. Memurlar da maaşlarını 15 Şubat'tan itibaren alacak olup 20 Şubat'tan ilerleyen tarihlerde fark ödemeleri de hesaplarına yatırılacak.

Ne Zaman Hesaplarda Olacak?

İlgili fark ödemeleri memur emeklileri için aralık-ocak ve şubat aylarındaki fark ödemelerini aldılar ise 1 aylık, Aralık-Şubat- Mart dönemine dair fark ödemesi alanlara 2 aylık, Ocak - Şubat - Mart dönemleri ise 3 aylık fark ödemesi alabilecekler. SSK emeklileri tahsis numaralarının son rakamına göre 17-27 Ocak, Bağ- Kur emeklileri 24-28 Ocak tarihleri arasında yeni maaşlarını aldı.

Promosyon Ödemeleri Ne Zaman?

İkinci ödemeler 3 yıllık taahhüt süresi dolunca yapılacak. Promosyon 2017'nin Şubat sonunda başlamıştı. Yani taahhüt süreleri bu aydan itibaren dolmaya başladı.İlk promosyonu Mart 2017'de alan bu yılın Mart ayında, Mayıs 2017'de alan bu yılın Mayıs ayında ikinci ödeme için başvurabilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 18:29
YORUM EKLE