Emeklinin 2020 Promosyon Ödemesi Bin TL'ye Kadar Çıkacağı Doğru mu!

SSK, emekli sandığı ve bağkur emeklilerine 2020 yılında banka promosyon ödemesi, bayram ikramiyeleri yapılacak. Promosyon ödemesi ne kadar olacak? İşte son gelişmeler haberimizde..

Emeklinin 2020 Promosyon Ödemesi Bin TL'ye Kadar Çıkacağı Doğru mu!

Emekli Sandığı, SSK ve bağ-kur emeklilerinin gözü kulağı ayındaki promosyon anlaşmalarında. En son 2017 yılında yapılan anlaşmanın süresi 3 yıl olarak belirlenmişti. Bu süre Mart ayında sona erecek. Bankalar Birliği, Sosyal Güvenlik Kurumu Arasında yeni bir anlaşma yapılacak. Bazı yazılı ve görsel basında emekli promosyon ödemelerinin Bin TL'ye kadar çıkacağını dair haberler yapılmakta. Yüzbinlerce emekli bu haberin doğru olup olmadığını araştırmaktadır. 

2020 PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR OLACAK?

2017 yılında yapılan anlaşmaya göre maaş tutarı 1000 TL'nin altında olan emekliler 300 TL'ye kadar promosyon ödemesi aldılar. Maaşı 2 bin TL'ye kadar olan emekliler 375 TL'ye kadar promosyon ödemesi aldılar. 2000 TL'nin üzerinde olan emekliler ise 450 TL promosyon ödemesi aldılar. Yeni ekran açıklamalara göre promosyon ödemelerinde alt limiti 750 TL olarak bekleniyor. Tahminlere göre en üst limiti bin TL'ye kadar olması beklenmekte.

EMEKLİLER BANKALARLA ANLAŞMA YAPACAK!

Bilindiği gibi emekliler kendi maaş hesabına bankalar tarafından yapılan teklife göre değerlendirerek anlaşma imzalaya biliyorlar.  Emekliler  promosyon teklif alırken tüm bankaların  Tekliflerini incelemeleri daha uygun olacaktır. 2017 yılında kamu bankalarıyla anlaşma yapılmış daha sonraki süreçte özel bankalara da anlaşma yapılmış bankaların verdiği tepkiler kamu bankalarına bile daha fazla olmuştu.

Ayrıca emekliler maaş aldıkları bankalardan işletim ücretleri gibi ödemelerden muaf olacaklar . Kredi kartı aidat ücretleri ödemeyecekler yaptıkları işlemlerden herhangi bir ilave masraf almayacak. Son olarak Mart ayında imzalanacak promosyon ödemeleri bin TL'ye kadar ulaşıp ulaşmayacağını henüz kesinlik kazanmadı fakat 2017 yılında yapılan anlaşmaya göre emeklilerin hesabına çok daha fazla promosyon ödemesi yapılacak kesin. Bu konuda gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal atiş
kemal atiş - 2 yıl Önce

2017 den itibaren deniz bankdan emekli maasi almaktayim 2020 de ne kadar poromosyon alirim