Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Teklifi Yine Reddedildi! İşte Gündeme Yansıyanlar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusundaki kanun teklifi TBMM' de oylamaya sunuldu ve MHP ile AK Parti' nin oylamalarıyla yine reddedildi. İşte kanun teklifinin detayları ve vekiller tarafından yapılan açıklamalar...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Teklifi Yine Reddedildi! İşte Gündeme Yansıyanlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından TBMM' ye gönderilen kanun teklifi, oylamaya sunuldu

Mecliste oylamaya sunulan emeklilikte yaşa takılanlar (eyt) ile alakalı kanun teklifi, MHP ve AK Parti vekillerininin oylarıyla,yeniden reddedildi. Konuya yönelik olarak CHP vekili Tanal tarafından yapılan açıklamada " CHP' nin verdiği Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili kanun teklifi Akparti ve MHP oyları ile meclis genel kurulunda reddedildi. " ifadelerine yer verildi.

Özgür Özel ise " Partimizin #EmeklilikteYaşaTakılanlar ın sorunlarını çözecek kanun teklifi bugün son kez oylandı. Maalesef sonuç değişmedi. MHP' nin çekimser dahi kalmadığı ret oyu kullandığı önergede #EYT lilerin umutları yine boşa düştü. Sözümüzde durmaya devam edeceğiz.  " şeklinde paylaşımda bulundu.

ÖZKAN YALIM TARAFINDAN YAPILAN PAYLAŞIM

Meclise yeni bir kanun teklifi daha gönderilecek

Emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı bir kanun teklifi daha meclise gönderilecek ve partilerin oylaması beklenecek. Konuya yönelik olarak kanun teklifinde yine, MHP ve AK Parti tarafının oylamayı kabul etmeyeceğinin bilindiği yönünde paylaşımlar sosyal medyada vatandaşlar tarafından oluşturuluyor. Vatandaşlar, Facebook ve Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışarak, seçim sürecinde AK Parti ile olan bağlılıklarını koparacaklarını ve süreci kim başlatırsa oylarını onlara vereceklerini ifade ediyorlar. EYT sürecine çözüm sunmayanların, mağduriyeti gidermeyenlerin siyasetten emekli edileceğini ifade ederek, binlerce kişinin hakkının yenmesine kimsenin sessiz kalmaması gerektiği yönünde ifadelerde bulunuyorlar. Twitter üzerinde de belirli zamanlarda hashtag çalışmaları düzenleyerek, devlet büyüklerine ulaşıp yanıt almaya çalışıyorlar.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
bekir
bekir - 2 yıl Önce

Arkadaş biraz mantıklı davranın toplam akp ve hhp hariç 260 milletvekili olması gerekirken 88 milletvekili var. yasa böylemi geçecek.

Olan cakil
Olan cakil - 2 yıl Önce

Oyun bitti farkında değiller
Metal yorgunu bu akp

Melih gonullu
Melih gonullu - 2 yıl Önce

Chp siyasetinde samimiyse neden 2000 yilindan sonra emekli olanlarin intibakiyla israr etmiyor.