Emeklilere Promosyon Müjdesi

Emeklilere verilecek olan promosyon ücretinin detayları belli oldu. İlk teklif 500 lira olarak belirlenirken promosyon ücreti 700 liraya kadar çıkabilecek.

Emeklilere Promosyon Müjdesi

Emeklilerin geçim sıkıntısını engellemek için yıl içerisinde zam yapılmaya devam ediliyor. Aynı zamanda hükümet emeklilere promosyon ücreti verebilmek için harekete geçti. Söz konuus yapılan promosyon ile Maliye Bakanlığının ceibndne her hangi bir ücret çıkmayacak. Söz konusu tasarı hazırlamaya devam ederken bitme noktasına yaklaştı. Başbakanlığa yapılan çalışmaların sunulması ile onay alınması beklenilecek. Onayın alınması ile emekliler bankalardan 500 liradan 700 liraya kadar promosyon ücreti alabilecek. Peki bu ücret nasıl alacak? emekliye promosyon ücreti nasıl verilecek.

Emekliye 500 Lira Promosyon Ücreti

Promosyon ücretlerinin verilmesi için söz konusu emekli olanlar ile bankaların 2 ya da 3 yıllık bir anlaşma yapması beklenmektedir. Yapılan anlaşma neticesinde emeklilerin maaşlarını anlaşma süresi boyunca aynı bankadan alacak. İlk anlaşma ile promosyon ücretinin 500 lira olması bekleniyor. Anlaşmanın sona ermesi ile yeni anlaşmalarda promosyon ücretlerinin daha da artması bekleniyor. Sözleşme süresinin dolması ile yapılacak olan ikinci anlaşmada emekliye 700 lira promosyon verilmesi beklenmektedir. Verilecek olan promosyonlar Başbakanlık kontrolünde gerçekleştirilecek olup söz konusu ücretler emeklinin banka hesabına yatacak. Yani emekli ücretini almak için her hangi bir yere başvuru ya da müracaat yapmasına gerek kalmayacak. Ödemeler anlaşma yapılan banka tarafından emekliye ödenecek ve emekli sözleşme süresi boyunca maaşını başka bankadan alamayacak.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 08:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE