Emeklilere Müjde! Zam Geliyor Yüzde Kaç Zam Verilecek?

Emeklilere verilecek olan intibak zammı için sona geliniyor. Önümüzdeki hafta açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk konularından birisi intibak zammı olacak çünkü Anayasa Mahkemesi Türkiye Büyük Millet Meclisini hedef gösterdi. Peki yapılacak olan intibak zammı emeklilerde ne kadar bir maaş artışına denk geliyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Emeklilere Müjde! Zam Geliyor Yüzde Kaç Zam Verilecek?

Milyonlarca emekli Temmuz ayında yapılacak olan intibak zammını heyecanla beklemeye başladı. Bayram ikramiyeleri ile emekliler fazlasıyla mutlu olmuştu ve Temmuz ayında yapılacak olan zam ile adeta ikinci bir bayram yaşayacaklar. Emeklilere yapılacak olan zamlar ile ilgili çok fazla konuşmalar ve uzmanlar ilk 5 aylık enflasyon değerine bakarak bazı tahminlerde bulundu. Peki emekliye ne kadar zam geliyor?

İŞTE DETAYLAR

Uzmanlar emeklilere verilecek olan intibak zammının değeri ile ilgili tahminlerde bulunuyor ve konuşmalar yapıyor. Uzmanlar ilk 5 aylık enflasyon yüzdesine bakara tahminlerde bulunabileceğini söyledi. İlk 5 ayda enflasyon değeri 6.39 olurken Haziran ayında yüzde 7.27 olması bekleniyor. Emekliler intibak yasasının çıkmasını bekliyor ama 2000 yılından sonra emekli olan adaylar diğer emeklilerden daha çok bu yasasın çıkmasını bekliyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı 2000 yılından önce SSK emeklisi olanların intibaklarının yapıldığını 2000 yılından sonra emekli olanların intibaklarının yapılmadığını yapılması gerektiğini söylemişti. 2000 yılı öncesi emekli olan SSK emeklilerine 50 ile 355 lira arasında intibak zammı yapılmıştı. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan intibak yasası ile 2000 yılı sonrası emekli olanlar için 50 ila 355 lira arasında zam yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
fahri
fahri - 3 yıl Önce

slm. Anlayamadığım tek şey milletvekilleri kendi nenfaatları söz konusu olunca hemen kanun yasa her ne ise onaylıyorlar emekli memur işçi söz konusu olunca ertele babam ertele yada seçim olursa sadaka verir gibi dilendiriyorlar yeter artık insafa gelinde şu 2000den sonra emekli olanların intibak yasasını çıkartın