Emeklilere Bakan’dan Müjde

Emeklilerin maaş artışları ile ilgili olarak ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.

Emeklilere Bakan’dan Müjde

Emeklilere Bakan’dan Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik emekli maaşlarındaki artış ile ilgili olarak Ankara’da basın toplantısı düzenledi. Temmuz ayında emeklilere 4,76 oranında zam yapılacağını duyuran Çelik, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden 5 milyon 125 bin kişi 1 ile 100 arasında değişen tutarlarda bu artıştan yararlanacağı ortaya çıkmış bulunmaktadır ve aylık TÜFE zammı yüzde 4.76 oranında olacak ifadelerini kullandı.

Tüfe zammının maaşlara yansıyacağını belirten Çelik, Aylık TÜFE zammı yüzde 4.76 oranında olacak dedi. Bunun yanı sıra SSK emeklisi işçilere seyyanen en düşük Ocak 2015’teki yüzde 2.33’lük TÜFE gerek temmuzdaki yüzde 4.76’lık TÜFE ve seyyanen zamla birlikte en düşük SSK emekli içşi aylığında yüzde 9.2, SSK tarım aylığında yüzde 18.2 olurken, esnaf Bağkur emekli maaşlarında yüzde 19.4, tarım bağkuru emekli maaşlarında ise yüzde 23,7 artış olacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklandı.

Çelik yaptığı toplantıda Türkiye’de emekli sayısının bugün itibariyle 11 milyon 255 bin olduğunu belirterek bu yıl emeklilere 158.6 milyar lira ödeme yapılacağını söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE