Emekli Olanlara Hayat Boyu Güvence Geliyor!

12 Milyona yakın emeklinin hayat şartlarını daha da güzel hale getirmek için sosyal güvenlikten konut edinmeye kadar her imkan seferber edilmiş durumda. Peki güvencenin detayları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Emekli Olanlara Hayat Boyu Güvence Geliyor!

Milyonlarca emekli 16 yıldır hükümet tarafından taleplerinin karşılanmasının mutluluğunu yaşıyor. Hükümet emekliler için her türlü imkanı seferber etmiş durumda promosyon ödemeleri ile, bayram ikramiyeleri ile destek primleri kaldırılarak emeklilerin aldığı ücretler arttırılıyor ve ikinci bir gelir elde etmeleri içinde çeşitli destekler sağlanacak. Peki ikinici gelir için emeklilere ne gibi destekler sağlanacak?

AK Parti seçim bildirgesinde emeklilerin ikinci bir gelir kapısı olması amacı ile tamamlayıcı emeklilik programlarına destek sözü vermişti. Emeklilerin konut alımını kolaylaştırmak amacı ile sosyal projeler geliştirilecek. Ev hanımlarına ve çalışan annelere yönelik erken emeklilik düzenlemeleri yapılacak. Emeklilere ileri yaşlarda uygun istihdamlar sağlanacak ve bir yılı aşacak şekilde olacak özel sağlık ve hayat sigortaları projeleri gerçekleştirilecek. Emeklilerin refah düzeyi destekleniyor ve desteklenmeye de devam edecek.

Her yıl iki kez olacak şekilde biner liralık emekli ikramiyeleri veriliyor ve verilmeye devam edecek. Emekli olduktan sonra ticaret ile uğraşan emeklilerin prim borçları siliniyor ve silinmeye de devam edecek. Emekli olupta ikinci bir gelir kapısı arayanlar için tamamlayıcı emeklilik programları desteklenecek. Bu ve bunun gibi bir çok yenilik ve destek ile emeklilerin refah seviyesi arttırılmaya çalışılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE