Emekli Maaşları Bugün Ödenmeye Başlıyor! İşte Takvim!

19 Mayıs ve Ramazan Bayramı nedeni ile bu ay emekli maaşlarının ödemesi erkene alındı. Maaş ödemeleri 15-18 ve 20 Mayıs şeklinde 3 günde ödenecektir. İşte detaylar.

Emekli Maaşları Bugün Ödenmeye Başlıyor! İşte Takvim!

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği müjdeli haber geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Hem yaklaşan Ramazan Bayramı hem de sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile milyonlarca emeklinin maaşının erken ödeneceği açıklanmıştı. Bu kapsamda özellikle merak edilen konulardan biri de emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği, 4/A/B’ye tabi olan vatandaşların maaşlarını hangi gün çekebileceğiydi. İşte emekli maaşlarının ödenmesine ilişkin açıklanan o tarihler ve takvim haberimizin devamında yer alıyor.

SSK ve BAĞ-KUR Maaşları Ne Zaman?

19 Mayıs'ın resmi tatil olması ve ödeme tarihlerinin Ramazan Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle bu ay emekli maaşlarının erken ödeneceği açıklanmış olup bu kapsamda SSK ve BAĞ-KUR’lu vatandaşların emekli maaşlarını ne zaman alacakları da belli oldu.

Açıklanan takvime göre SSK yani 4/A kapsamında maaş alan vatandaşların bu ay maaşları normalde ödeme günü; 17, 18, 19, 20 olanlara 15 Mayıs'ta, olup 21, 22, 23 olanlara 18 Mayıs'ta, 24, 25, 26 olanlara ise 20 Mayıs'ta ödenecektir.

BAĞ-KUR, 4/B kapsamında olan vatandaşların maaşlarının ise ödeme günü; 25-26 olanların 21 Mayıs'ta,27, 28 olanların da 22 Mayıs'ta bankalara yatırılacağı açıklandı.

Bayram İkramiyesi Ödemesi

SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz tarafından emeklilere yapılacak olan ödemeler hakkında "Bayram için mayısta ödenecek 1000 liralık ikramiyeyi nisanda ödedik.En düşük emekli aylığını 1.500 liraya yükselttik” açıklaması yapılmıştı. Emekliler bu yıl ilk bayram ikramiyelerini ise Ramazan ayı öncesinde almıştı.

Kurban Bayramı’nda ödenecek olan ikinci ikramiyesinin ise temmuz veya ağustos aylarında korona virüs salgının etkisinin de azalması ile birlikte bayrama yakın bir tarih olan 12 ile 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu noktada Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi ödemelerin erkene alınması da muhtemel olabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 17:55
YORUM EKLE