Emekli Bayram İkramiyesi Tahsis Numarasına Göre Ödeme Takvimi Açıklandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün yaptığı açıklamada emekli bayram ikramiyelerinin ödeme takvimini tahsis numarasına göre hangi tarihlerde ödeneceğini açıkladı. Diğer yandan Evde bayram ikramiye ödemesi şartları nedir kimlere evde ödenecek? Bayram ikramiyesi tutarı ne kadar olacak?

Emekli Bayram İkramiyesi Tahsis Numarasına Göre Ödeme Takvimi Açıklandı!

Emekli vatandaşlara her bayramlarda ödenen bayram ikramiyeleri için önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan eşgüdüm toplantısı sonrası açıkladığı ekonomik pakette emeklilere Nisana ayında ödeme yapılacağı müjdesini vermişti.

ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI;

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında 7 ile 11 Nisan 2020 tarihleri arasında ödemelerin yapılacağı ifade edildi. Tahsis numarasına göre

7 Nisan 2020 tarihinde 17,18 ve 19 numaralar
8 Nisan 2020 tarihinde 20, 21 ve 22 numaralara,
9 Nisan 2020 tarihinde 23 ve 24 numaralara
10 Nisan 2020'de 25 ve 26 numaralara
11 Nisan 2020 tarihinde ise Emekli sandığından Bağkurdan emekli olanlara ödenecek.

EVDE ÖDEME AYRINTILARI;

PTT'den maaş alan vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurulu ile Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. arasında yapılan protokollere göre ikramiyeleri evden ödeme yapılacak. Kamu bankalarından maaş alan emeklilerden 76 yaş üstü vatandaşlara evden teslim edilebilecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ TUTARI NE KADAR?

SSK, Bağkur ve Emekli sandığından emekli olan vatandaşlara yılda iki kez ikramiye ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz yıl Bin Tl Ödeme yapılmıştı. 2020 yılın ramazan ve kurban bayramı öncesi enflasyon farkı ile birlikte ödeme yapılması ile 1.125 Tl ödeme yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE