Elektrik Faturasına 80 TL Devlet Desteği (Yardımı) Şartları

Elektrik faturasına 80 TL devlet desteği veriliyor. Bu destekten yararlanmak için bazı şartların sağlanması ve prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor.

Elektrik Faturasına 80 TL Devlet Desteği (Yardımı) Şartları

Sosyal devlet anlayışına uygun olarak refahı halk geneline yaymak adına çeşitli sosyal destek ödemeleri yapan devletin açıklamasını yaptığı desteklerden birisi de elektrik faturasına devlet desteğidir. Yapılan açıklama uyarınca 2019 yılı içerisinde ihtiyaç sahibi olan ailelere 80 TL tutarında elektrik faturası desteği verilecektir.

Bu destekten yararlanmak isteyen ailelerin sağlaması gereken bazı şartlar ve yerine getirmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Bunların başvuru yapılmadan önce bilinmesi önemlidir.

Elektrik Faturasına Devlet Desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Ak Parti grup toplantısında gündeme getirilen elektrik faturasına destek konusunda net bir açıklama yapıldı ve 2019 yılı içerisinde uygulamanın yürürlüğe girdiği belirtildi.

İhtiyaç sahibi ailelere her ay 80 TL’lik destek verilecek. Dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelerin 150 kw/sa’lık enerji tüketimi devlet tarafından karşılanmış olacak.

27 Şubat 2019 tarihli 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İhtiyaç Sahibi Haneler Elektrik Tüketim Desteği Verilmesi Hakkında karar uyarınca ilgili destek resmileşmiş oldu.

Faturaya 80 TL Destek Şartları

Elektrik faturasına devlet desteği talep eden ailelerin sağlaması gereken tek şart sosyal yardım programlarından zaten yararlanıyor olması, diğer bir deyişle ihtiyaç sahibi olması. Bilindiği gibi ihtiyaç sahibi bir ailenin kira yardımı, işsizlik maaşı ya da türevi çeşitli sosyal ödemelerden yararlanma imkanı var. Bu imkanlardan zaten yararlanan aile, ek olarak fatura yardımına da başvuru yapabiliyor.

Başvuru Nereye Yapılıyor?

Elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyen ailelerin kaymakamlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvuru yapması gerekiyor. Başvuru sırasında vakıftan temin edilecek dilekçe, başvuru sahibi ve eşinin nüfus cüzdanı fotokopileri, son elektrik faturası ibrazında bulunması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsniye çamlıca
Hüsniye çamlıca - 4 yıl Önce

Elektrik devlet güzel olmuş bunu suda doğal gazda olsa güzel her zaman mı oysa yıl sonuna mı

Ali çolak
Ali çolak - 4 yıl Önce

Bu ülkede ya düşkün olacaksın bedava sağlık bedava maaş bedava ev çatısı onarımı şimdide elektrik.üniversite mezunları ve kendi ayakkları üzeeinde durmak isteyenler sürünmeye devam..ki zate işe girsede vergi harçlarıyla çıkıo bu paralar sürünmeye dvm

Ali çolak
Ali çolak - 4 yıl Önce

Düşlün olup yardım alman içinse evlatlıktan reddedilmeli yoksa babanın falanda sigortası çıkıo maazallah.yardım alanlar zengin en iyiisi..ama yıllarca üniversite yolunda heba olanlar işsiz.ya temizlikçi ya hamal olacan güya istihdam bunlar ya üniver

Ali çolak
Ali çolak - 4 yıl Önce

Ha bide sözümona üniveesiteli önlisanslı istihdam ettik haberi yayılmasını da anlatayım mı..çoğu mağaza yada anlaşamalı işyrrlerine üniversiteyle alakası olmaa n giriş şartı diploma isteniyor işkura ödetöek için ki zate devlet bu şartı koşuo