Ekonomiye Düzenleme Geliyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde ekonomi ile ilgili daha hızlı kararlar almak adına yeniden düzenleme yapılacağı açıklandı. Ayrıca 3 Bakanlığın birleşeceği açıklandı. Peki yapılan açıklamanın detaylarında neler vardı? Hangi 3 Bakanlık birleştirilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Ekonomiye Düzenleme Geliyor

Daha hızlı sonuç ve kararlar alabilmek adına Ekonomi yönetiminde düzenlemeye gideceği açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının Ticaret Bakanlığı adı altında birleşeceği ifade edildi. Yeni ekonomi modelinde ekonomi yönetimini oluşturan Bakanlıkların yapısında ve faaliyet gösterdiği alanlarda değişikliklere gidilerek ekonomi de hızlı sonuçlar ve kararlar alınacağı açıklandı? Peki yapılan açıklamaların detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde ekonomiye yeniden yapılanma geliyor. 24 Haziran 2018 de yapılan seçimin sonuçlarının ardından ekonomi de artık yeni bir dönemin başlayacağı ifade edildi. Yeniden yapılanma ile ile birlikte daha hızlı kararlar alınacağı ve daha etkin çalışılacağı açıklamaları yapıldı. Ekonomi de olan yeni yapılanma ile birlikte Hazine Müsteşarlığı yeni yapılanma ile birlikte Maliye Bakanlığı ile birlikte olacak ve adı Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak değişecek. Bir diğer birleşecek Bakanlıklar ise şu şekilde: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adı altında birleşeceği ifade edildi. Yeni yönetim modelinde ekonominin üretim, ticaret ve finans 3 lüsü üzerine kurulacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 15:56
YORUM EKLE