Ekmek Fiyatına Zam Geldi! Ankara Ekmek Fiyatları Ne Oldu?

yeni yıl ile birlikte ekmek fiyatlarına zam geldi. Başkent Ankara ekmek fiyatları ne oldu? Ekmeğe ne kadar zam geldi. İstanbul, İzmir ve Bursa illerinde ekmek ne kadardan satılıyor haberimizde...

Ekmek Fiyatına Zam Geldi! Ankara Ekmek Fiyatları Ne Oldu?

Başkent Ankara'da ekmek fiyatlarına yüzde 20 oranında zam geldi.

Ankara Fırıncılar Odasından yapılan açıklama göre Başkent Ankara genelindeki ekmek fiyatlarında artış olacak. Buna karşın Ankara Halk ekmek fiyatlarında herhangi biir fiyat artışı olmayacak.

ANKARA EKMEK FİYATLARI;

Halk ekmek fiyatlarında ekmek 70 kuruş'tan satılıyor. Ankara'da ekmek yılbaşı öncesinde 1,25 ten satılıyor. Son ekmek zammı Nisan ayında yapıldı. Bir sene olmadan yeni zam ile vatandaşlara şaşkınlık oluşturdu. Ankara fırıncılar odası Gürsel Alnıaçık yapılan ekmek fiyat artışının nedeninin maliyetlerdeki artışın neden olduğu ifade edildi. 200 Gr 1,50 Tl üzerinden Ata ekmek olarak satılan 400 Gr ise 3 Tl'den satılacak.

İzmir, İstanbul'da ekmek fiyatları ne kadar? İstanbul semtlerinde ekmek 1.25 Tl'den bazı semtlerde ise 1. 75 Tl'ye kadar farklılık gösteriyor. İstanbul Fırıncılar Odasının yaptığı fiyat tarifesine göre 200 Gram ekmeğin 1.25 Tl'den 250 Gr ekmeğin ise 1,50 Tl üzerinden satış yapılması gerekmektedir.

İzmir ilinde son olarak 2019 Nisan ayında ekmek fiyatları arttı. Şuanda tüm ilçelerde 1.25 Tl'den satış yapılıyor.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE