Ekmeğe Zam Geldi! Başkent Ankara'da 5 Eylül Tarihinden Geçerli Ekmek Fiyatı!

Ekmek zammı haberi son dakika gelişmesi olarak paylaşıldı. Başkent Ankara'da ekmeğe yüzde 20 zam sonrası fiyatları ne kadar oldu. İstanbul, İzmir büyükşehirlerde artış varmı?

Ekmeğe Zam Geldi! Başkent Ankara'da 5 Eylül Tarihinden Geçerli Ekmek Fiyatı!

Başkent Ankara'da ekmeğe 5 Eylül 2020 tarihinden geçerli olmak üzere fiyat artışı gerçekleştiği aktarıldı. Ekmek zammı sonrası Ankara'da daha önce 1.25 Tl olarak satılan 200 gr. ekmeğin 1.50 Tl'den satılacağı belirtildi. Başkentte Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından Ocak ayında alınan karar Valilik tarafından iptal edilmişti.

EKMEK ZAMMI KARARI;

Ankara Valiliğinin kararı reddetmesinin ardından 8 aydır 1.25 Tl üzerinden satışlara devam edildi. Son olarak Nisan 2019'da yüzde 20 lik artış gerçekleşmişti. 1 Tl olan fiyatı 1.25 Tl'den satışa devam edilmişti. 

İstanbul ilinde fırıncılar tarafından talep edilen zam Oda Başkanı Çetin'in açıklamasına göre 1.25 Tl'den 1.75 Tl'ye fiyatların çıkartılması talep edilmişti. Artan maliyetlerin yansıtılması şeklindeki açıklamada girdilerin artışı fazla olduğu aktarıldı. Masrafların yüzde 60 oranında arttığı aktarılmıştı. Henüz İstanbul, Bursa, İzmir illerinden ekmek fiyatlarında değişiklk söz konusu değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE