Ek Ekonomik Paketi Açıklaması! Vergi ve Sicil Affı, KYK Borç Silinmesi Gelirmi?

Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak, 100 milyar Tl mali yardım sonrası yaptığı açıklamalarda ihtiyaç halinde yeni paketlerin devreye gireceğini aktardı. Vergi affı, KYK borç silinmesi ve Sicil affı gelecek mi?

Ek Ekonomik Paketi Açıklaması! Vergi ve Sicil Affı, KYK Borç Silinmesi Gelirmi?

Koronavirüs'ün ekonomideki etkilerine yönelik yeni bir paket açıklandı.

18 Mart 2020 tarihinde yapılan toplantı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan çok önemli müjdeler verdi. Koronavirüs'ün neden olduğu etkilerden ekonomik olarak kurtulmak için yapılan açıklamalarda emeklilere de önemli müjdeler geldi.

Ekonomik açıdan alınan önlemler ile ilgili hayata geçirilecek olan önlemlerden vatandaşlar sicil affı beklentisi gösterdi. Bu konuda açıklamalar yapan Murat Sağman, SGK, KDV ertelemeleri Mayıs Nisan ayına ertelemeler yapıldı. İşsizliğin artmaması için ek paketlerin beklendiğini anlatan Sağman, işsizlik fonun devreye sokulması konusunda beklentilerin olduğunu aktardı. Esnafların dükkanlarını kapatmaları nedeniyle işten çıkarılmak durumda olanlar için yeni bir adım atılması gerektiği ifade edildi.

TESK Başkanı Bendevi palandöken yaptığı açıklamada 2 milyona yakın iş yerini bir milyonu kapalı olduğunu ve 1.5 milyon kişinin işine ara vermek zorunda kaldığını aktardı.

YENİ EK PAKETLER BEKLENİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak vatandaşların tamamına dokunan bu paket için zamanda ihtiyaç duyulan alanlarda yeni adımların devreye girebileceğini aktardı. Ekonomik açıdan süreçten en avantajlı çıkan ülkeler ara yer alınacağını ifade etti.

Esnafların ve vatandaşların ek paket açıklamasından sonra vergi affı ve sicil affı beklentilerini arttırdı. KYK borç silinmesi bekleyen Kredi Yurtlar Kurumu kredisi kullanan vatandaşlarda bu konuda sosyal medya üzerinden seslerini duyuruyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 00:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay demir
Turgay demir - 3 yıl Önce

Vergi faizlerine af getirsinler

Göksel
Göksel - 3 yıl Önce

Halka hicbir olanak sağlamazlar hepsi iş veren ve firmalara sağlanan kolaylık kimse boşuna heveslenmesin halkın yanında olan yok

ALPTUĞ YILMAZ
ALPTUĞ YILMAZ - 3 yıl Önce

YENİ BİRVERĞİ BORÇU YAPILANDIRILMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM,

Garip
Garip - 3 yıl Önce

Hiç olmazsa Kyk borcların faizi ni silin bari zordurumdaym

Azize
Azize - 3 yıl Önce

Kyk borcu silinsin biz öğrencilere de bir güzellik yapın

Hatıce
Hatıce - 3 yıl Önce

KYK borcları sılınsın lütfen çok zor durumdayız

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Emekliyim iki bankaya 70 bin TL borcum varhastayım çocuklarım üniversitede okuyor çok acil yapılandırma istiyoruz çok zor durumdayız çok acil

Ümit yılmaz
Ümit yılmaz - 3 yıl Önce

Sicilim bozuk diye kredi kullanamıyorum dükkânlar kapatılıyor nsl gecinecegiz