Ek Ekonomik Paketi Açıklaması! Vergi ve Sicil Affı, KYK Borç Silinmesi Gelirmi?

Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak, 100 milyar Tl mali yardım sonrası yaptığı açıklamalarda ihtiyaç halinde yeni paketlerin devreye gireceğini aktardı. Vergi affı, KYK borç silinmesi ve Sicil affı gelecek mi?

Ek Ekonomik Paketi Açıklaması! Vergi ve Sicil Affı, KYK Borç Silinmesi Gelirmi?

Koronavirüs'ün ekonomideki etkilerine yönelik yeni bir paket açıklandı.

18 Mart 2020 tarihinde yapılan toplantı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan çok önemli müjdeler verdi. Koronavirüs'ün neden olduğu etkilerden ekonomik olarak kurtulmak için yapılan açıklamalarda emeklilere de önemli müjdeler geldi.

Ekonomik açıdan alınan önlemler ile ilgili hayata geçirilecek olan önlemlerden vatandaşlar sicil affı beklentisi gösterdi. Bu konuda açıklamalar yapan Murat Sağman, SGK, KDV ertelemeleri Mayıs Nisan ayına ertelemeler yapıldı. İşsizliğin artmaması için ek paketlerin beklendiğini anlatan Sağman, işsizlik fonun devreye sokulması konusunda beklentilerin olduğunu aktardı. Esnafların dükkanlarını kapatmaları nedeniyle işten çıkarılmak durumda olanlar için yeni bir adım atılması gerektiği ifade edildi.

TESK Başkanı Bendevi palandöken yaptığı açıklamada 2 milyona yakın iş yerini bir milyonu kapalı olduğunu ve 1.5 milyon kişinin işine ara vermek zorunda kaldığını aktardı.

YENİ EK PAKETLER BEKLENİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak vatandaşların tamamına dokunan bu paket için zamanda ihtiyaç duyulan alanlarda yeni adımların devreye girebileceğini aktardı. Ekonomik açıdan süreçten en avantajlı çıkan ülkeler ara yer alınacağını ifade etti.

Esnafların ve vatandaşların ek paket açıklamasından sonra vergi affı ve sicil affı beklentilerini arttırdı. KYK borç silinmesi bekleyen Kredi Yurtlar Kurumu kredisi kullanan vatandaşlarda bu konuda sosyal medya üzerinden seslerini duyuruyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 00:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay demir
Turgay demir - 3 hafta Önce

Vergi faizlerine af getirsinler

Göksel
Göksel - 3 hafta Önce

Halka hicbir olanak sağlamazlar hepsi iş veren ve firmalara sağlanan kolaylık kimse boşuna heveslenmesin halkın yanında olan yok

ALPTUĞ YILMAZ
ALPTUĞ YILMAZ - 3 hafta Önce

YENİ BİRVERĞİ BORÇU YAPILANDIRILMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM,

Garip
Garip - 3 hafta Önce

Hiç olmazsa Kyk borcların faizi ni silin bari zordurumdaym

Azize
Azize - 3 hafta Önce

Kyk borcu silinsin biz öğrencilere de bir güzellik yapın

Hatıce
Hatıce - 3 hafta Önce

KYK borcları sılınsın lütfen çok zor durumdayız

Ali
Ali - 3 hafta Önce

Emekliyim iki bankaya 70 bin TL borcum varhastayım çocuklarım üniversitede okuyor çok acil yapılandırma istiyoruz çok zor durumdayız çok acil

Ümit yılmaz
Ümit yılmaz - 3 hafta Önce

Sicilim bozuk diye kredi kullanamıyorum dükkânlar kapatılıyor nsl gecinecegiz