EFT/Havale Ücretleri Değiştirildi! Yeni EFT ve Havale Ücretleri

EFT ve Havale ücretlerinde değişiklik yapıldı. Yeni güncel havale ile eft ücretleri duyuruldu.

EFT/Havale Ücretleri Değiştirildi! Yeni EFT ve Havale Ücretleri

Ülkemizde bazı bankalar hariç olmak üzere kalan bankaların tamamı havale ve eft ücretleri almaktadır. Kimi bankalar 1 - 2 TL gibi ufak rakamlar alırken kimi bankalar havale ve eft ücretlerini 9 - 10 TL gibi yüksek miktarlar da tutmakta hatta aktarılan paranın miktarına göre 20 TL'den daha fazla ücret almaktadır. Bu gibi konulardan dolayı bankalara çok sayıda şikayet gelmesi üzerine hükümet konuya el attı ve ypaılan yeni çalışmalar neticesinde büyük bir düzenleme yapıldı. Bu düzenlemelr neticesinde havale ile eft ücretlerinde değişiklik yapıldı. Peki güncel olarak eft ile havale ücretleri ne kadar oldu? Bankalar hangi miktardan ne kadar ödeme kesecekler?

GÜNCEL EFT ve HAVALE ÜCRETLERİ

Yayımlanan duyuru ile 1000 TL'ye kadar mobil ve internet şubede 1 TL, ATM'de 2 TL ve şubeden 5 TL kesilecek, 1.000 TL'den 50000 TL'ye kadar atm, mobil ve internet şubede 2 TL ve şubede 10 TL, 50000 TL ile üzeri aktarımlarda ise mobil, internet şube 5 TL, atm'de 25 TL ve  şubede ise 100 TL'lik kesinti yapılacak. Bu düzenleme şu anda yürülüğe girmiş oldup bir çok kişinin takdirini kazandı.

Öyle ki bir çok banka örneğin 5 TL'lik bir eft için 10 TL'lik ücret kesmekteydi yani tutardan daha fazla ödeme yapılmaktaydı. Özellikle internet ile mobil şubeden yapılan para transferlerinde neden yüksek tutarın alındığı bilinmemekteydi. Yukarıdaki fiyatlar EFT için sabitlenmiş olup havale için yapılacak ödemelerde ise yarı yarıya daha az komisyon kesilecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 15:09
YORUM EKLE