Ebola Virüsü ile Mücadeleye Türkiye’den 1 Milyon Dolar

Afrika son yıllarda Ebola virüsüne karşı büyük bir mücadele içerisine girdi. Türkiye Afrika’nın Ebola virüsü ile mücadele edebilmesi için 1 milyon dolar yardım yaptı. İşte ayrıntılar…

Ebola Virüsü ile Mücadeleye Türkiye’den 1 Milyon Dolar

Ebola Virüsü ile Mücadeleye Türkiye’den 1 Milyon Dolar

Ebola ile mücadelesine devam eden Afrika’ya Türkiye’den yardım eli uzandı. Afrika’nın ebola virüsünden en çok etkilenen kesimleri olan Leone, Sierra, Liberya ve Gine’de Türkiye’nin gönderdiği yardım paraları kullanılacak. Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Osman Rıza Yavuzalp konu ile ilgili bir açıklama yaparak Ebola ile mücadele için Afrika Birliği'ne bu katkıyı sağladığımız için mutluyuz dedi. Biz Afrika’nın tamamı ile kardeşiz diyen Büyükelçi, Ebola’dan etkilenen 3 kardeş ülkeye bu katkı dağıtılacak, artık insanların Eboladan hayatını kaybetmesini istemiyoruz, Afrika’ya biz de katkıda bulunduk dedi.

Ebola ile mücadelenin Afrika için önemli olduğunu dile getiren Afrika Birliği Sosyal İşler Komiseri Mustafa Sadiki Kolako Ebola ile mücadelede Türkiye’nin yardımının çok kritik bir zamanda geldiğini söyledi. Afrika’da bu yılın Eylül ayına kadar Ebola virüsünü bitirmek istediklerine dikkat çeken Afrika Birliği Sosyal İşler Komiseri Mustafa Sadiki Kolako bu virüsü ülkelerinde sıfıra indirmeyi amaçladıklarını söyledi. Afrika Birliği Sosyal İşler Komiseri Mustafa Sadiki Kolako yaptıkları yardımdan dolayı da Türkiye’ye teşekkür ederek, gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 22:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE