Düşük Faizli Destek Kredisi Veren Banka Sayısı 5 Oldu!

Kamu Bankaları tarafından sosyal ekonomik destek kredisi düşük faizde ve 12 ay süre ile geri ödemesiz olacak. Konut, taşıt, tatil ve Sosyal Hayatı Destek Finansman destek paketleri Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank'ın dışında iki banka daha dahil oldu.

Düşük Faizli Destek Kredisi Veren Banka Sayısı 5 Oldu!

Sosyal Hayatı Destek Finansman desteğinde düşük Faiz oranında konut, taşıt, Turizm özel ihtiyaç kredisi veren banka sayısı 6'ya çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni normalleşme süreci kapsamında ekonomik hayatın canlanması ve sosyal hayatın idame ettirilmesine katı sağlayacak olan yeni bir destekleme paketi açıkladı. Kamu bankalarından, Ziraatbank, VakıfBank, Halkbank 4 yeni finansman paketini başvurularını 5 Haziran Tarihi itibari ile almaya başlayacak. Açıklanan paketler şu şekilde;

2 KATILIM BANKASI DAHA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VERECEK;

Tatil destek, sosyal hayat destek, taşıt finansmanı ve konut finansmanı şeklinde 4 destek paketi düşük Faiz oranında yerli üretimi teşvik edecek, 12 aya kadar geri ödemesiz, 1. el ve ikinci el piyasasını canlandıracak nitelikte ve 15 yıla kadar süren vade seçeneklerinde bulunuyor. Açıklanan destek paketlerine Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası da başvuru alacağını açıkladı. Böylece 5 kamu Bankası Başvuru almaya başlayacak. Destek faizde kredilerinin bazı ayrıntılarını şu şekilde açıklandı;

TATİL DESTEK FİNANSMAN KREDİSİ;

Yaz sezonu gelmesi ile birlikte tatil yapmak isteyen emekliler ile çalışan vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirilecek olan kredi de turizm sektörünün canlanması sağlanacak. Bankalarla acenteleri arasında tatil paketi satın almak isteyen müşteriler 6 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade seçeneğinde en fazla 10 bin TL'ye kadar destek sunacak bu kredinin faiz oranı 0,67 olarak açıklandı. Hangi tatil firmalarının uygulamaya dahil olacağı belirlenmeye başlandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 13:01
YORUM EKLE