Dünya Genelinde Petrol Kuyuları Kapanıyor

Bir yılda dünya genelindeki petrol ve doğalgaz sondaj kuyularının yüzde 29'unun kapandığı belirtildi. Petrol ve doğalgaz sondaj kuyusu sayısı geçen yıl Mart ayında 3 bin 597 iken bu yıl aynı ayda 2 bin 557'ye düştü. Dünya genelinde petrol fiyatlarının düşmesi ise kuyuların kapanmasına en büyün neden olarak görülüyor. İşte ayrıntılar…

Dünya Genelinde Petrol Kuyuları Kapanıyor

Dünya Genelinde Petrol Kuyuları Kapanıyor

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeni ile Dünya genelindeki petrol ve doğalgaz sondaj kuyularının yüzde 29’u son bir yılda kapandı. Şirketler Petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından karlarının azalması nedeni ile üretimlerini kısmaya başladı ve buna bağlı olarak sondaj kuyusu sayısı da büyük bir düşüşe girdi. ABD’nin önde gelen petrol sondaj şirketlerinden Baker Hughes’un yaptığı açıklamada geçen yılın mart ayı itibari ile dünya genelinde 3 bin 597 olan petrol ve doğalgaz sondaj kuyusu sayısı, 2015 yılının Mart ayında yüzde 29 azaldı. Bu yılın Mart ayında dünya genelindeki petrol kuyusu sayısı 2 bin 557’ye düştü. Son bir yıllık dönemde Kuzey Amerika’da yer alan sondaj kuyularının yüzde 42’si kapatıldı. Kuzey Amerika’da faaliyetine devam eden sondaj kuyusu sayısı bin 306’ya düştü. Kanada’da aynı dönemde sondaj kuyusu sayısı 449’dan 196’ya düşerken bu rakam ABD’de bin 803’ten bin 110’a geriledi. Diğer ülkelerde de durum farklı değil 2015 yılı Mart ayında Latin Amerika’da 406’dan 351’e düşen sondaj kuyusu sayısı Avrupa’da 148’den 135’e geriledi. Afrika’da da durum değişmedi sondaj kuyusu sayısı 132’den 125’e düştü. sadece Orta Doğu’da Petrol ve doğalgaz kuyu sayısında artış görüldü. Bu bölgede geçen yılın mart ayı itibarıyla 401 olan kuyu sayısı 407’ye yükseldi. geçen yılın haziran döneminde Brent petrol fiyatlarının düşmesinin bu kapanmalarda etkili olduğu düşünülüyor.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE