Dolar ve Euro Fiyatlarında Son Durum!

Dolar ve Euro'da son durum nedir? Dolar düştü mü, Euro kaç lira? Döviz kurlarından güncel gelişmeleri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Dolar ve Euro Fiyatlarında Son Durum!

Piyasalarda gözler Merkez Bankası'nın bugünkü faiz kararına çevrildi. Karar öncesinde bankalar arası piyasada dolar 4,76'nın üzerinde seyrediyor. Euro de 5,57 civarında işlem görüyor. Küresel piyasalarda ise dolar endeksi 94,7 civarında işlem görüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, akademisyenler ve ekonomistler ile ekonomi alanında yapmış olduğu toplantıda Borsa İstanbul'da 100 endeksi, tüketici güven endeksinin yaklaşık 2 yılın zirvesine çıkması ve döviz kurlarındaki düşüşten de bulduğu destekle günü yüzde 1,30 değer kazancıyla 95.305,15 puandan tamamladı. Dolar ise dün yüzde 1,2 değer kaybederek 4,7368 ile yaklaşık iki haftanın en düşük seviyesini görmesinin ardından bugün 4,73-4,75 bandında hareket ettiği kaydedildi.

Piyasalar bugün sonuçları 14.00'te açıklanacak Temmuz ayı Para Politikası Kurulu toplantısına odaklandı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası enflasyonda öngörülerinin de ötesinde bir bozulma gerçekleşmesinden dolayı politika faizi olan bir hafta vadeli repo faizini 100-125 baz puan artırması bekleniyor.

Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altının gram fiyatı, dün dolardaki düşüşe karşın ons altın fiyatının bir haftanın en yüksek seviyesini görmesinden bulduğu destekle günü yüzde 1,8 düşüşle 186,6 liradan tamamladı. Aşağı yönlü hareketine bugün de devam eden altının gram fiyatı, 185,8 lirayla son 2 haftanın en düşük seviyesini gördü. çeyrek altın 305 liradan, Cumhuriyet altını da 1.247 liradan satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER