Dolar Seçim Sonuçlarına Sert Tepki Verdi

Günlerdir beklenen seçim sonuçlarında istikrar bozuldu. Bunun ardından da Dolar ilk tepkisini gösterdi. Türk lirası karşısında Doların yurt dışı piyasalarda yükselişi sert oldu. İşte ayrıntılar…

Dolar Seçim Sonuçlarına Sert Tepki Verdi

Dolar Seçim Sonuçlarına Sert Tepki Verdi

Henüz Genel seçim sonuçlarının kesinleşmemesine rağmen tek parti hükümeti dönemi 13 yılın ardından sonra bitti. Bunun ardından da piyasaladan ilk tepkiler geldi. TL yurt dışı piyasalarda yüzde 5'e yaklaşan değer kaybı ile yeni zirvesini test etti. Bu konuda değerlendirme yapan analistler, kısa vadede dalgalanmanın süreceğini öngördüklerini dile getirerek, Türkiye'nin koalisyon ya da azınlık hükümeti ile mi yola devam edeceği yoksa erken seçime mi gideceğinin piyasalar için çok önemli olduğunu söyledi.

Dün yapılan genel seçimlerin ardından ilk kez HDP’nin parti olarak girdiği seçimde barajı geçmesi üzerine Ak Parti tek başına hükümet kurma şansını kaybetti. Tek parti hükümeti olasılığının son bulmasının ardından Cuma günü 2.6615 seviyesinde işlem gören dolar/TL düşük hacimli işlemlerde 2.7996'ya kadar yükselerek yeni zirveyi gördü. Dün gece saat 23:00 itibari ile Dolar, 2.7500/2.7525 seviyesinde işlem gördü. Hacimsiz piyasada gerçekleşen işlemler, ilk tepki olarak tarihi zirve seviyesini test eden TL'deki dolar karşısındaki değer kaybı yüzde 5'e yaklaştı. Haftanın ilk gününde Doların yeni bir zirveyi zorlayıp zorlamayacağı da merak konusu oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE