Doğalgaza Yüzde 20 Elektriğe Yüzde 15 Zam Kararı Açıklandı!

1 Temmuz tarihi itibari ile doğalgaz zammı ile elektrik zammı yapılacak. Elektrik dağıtım şirketleri tarafından ve doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından açıklanan zam kararının detayları şu şekilde olacak.

Doğalgaza Yüzde 20 Elektriğe Yüzde 15 Zam Kararı Açıklandı!

Elektrik ve doğalgaz abonelerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre elektrik üretim maaliyetlerinden kaynaklı olan artışların fiyatlara yansıtılacağı ifade edildi. Diğer bir son dakika gelişme ise Doğalgaz zammında oldu.

Temmuz Elektrik Zammı Açıklaması;

1 Temmuz 2021 tarihinden itiabren uygulanacak olan fiyat artışlarında 100 kilovat saat elektrik 91.56 Tl olarak ödeme yapılacaktır. Bugünden itibaren faturalara yansıtılacak olan fiyat artışlarının ardından diğer açıklama ise BOTAŞ'tan geldi. İşte açıklama;

Doğalgaz'a Yüzde 20 Zam Kararı;

Doğalgaz abonelerinde sanayi tipi olan tarifede ise yüzde 20, normal aboneler için ise yüzde 12 olarak açıklandı. BOTAŞ resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamanın detaylarında konut tüketicileri gaz dağıtımı şirketlerinin uygulamış olduğu fiyaltarda 1000 metreküp doğalgazda 1.488 lira 9 kuruş olarak ifade edildi. Diğer yandan sanayi tipinde tarife aboneleri 1.783 lira 35 kuruş olarak gerçekleşecek.

İşin olsa

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 01:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Şu covid döneminde insanlar zar zor geçirirken, indirim yapmaları gerekirken birde durmadan her şeye zam yapıyorlar. Bu insanlara yazık değil mi? Sizde hiç mi Allah korkusu kalmamıştır? (Sayın yönetici yorumum da herhangi bir hakaret yoktur. Lütfen yayınlayın!)

Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Sabah yaptığım yorumu neden yayınlanmadınız? Tarafsız olun tarafsız!!!