Dikkat Bankaların Tuzağına Düşebilirsiniz

Bankaların tuzağına karşı önleminizi alın. Çünkü bankalar verdiğiniz talimata rağmen hesabınızı kapatmayabiliyor. Bu da sizin kullanmadığınız hesabın hesap işletim ücretini ödemek zorunda kalmanız anlamına geliyor. İşte ayrıntılar…

Dikkat Bankaların Tuzağına Düşebilirsiniz

Dikkat Bankaların Tuzağına Düşebilirsiniz

Bankaların tuzağı olan, talimat verildiği halde hesabın kapatılmamasına tazminat kararı çıktı. Eğer bir müşteri talimat verdiği halde banka o hesabı kapatmamışsa, müşterisine tazminat ödeyecek. Banka şubesi müşterinin talimatına rağmen hesabı kapatmamakta direnirse o müşteriye tazminat ödemek zorunda. Benzer bir olay Manisa’da yaşandı. Bir öğretmen maaşını aldığı banka ile sözleşmesinin sona ermesi üzerine hesabı kapatmak için bankaya talimat verdi. Banka müşterinin talimatına rağmen hesabı kapatmadı. Bunun üzerine öğretmen belli bir borçla karşı karşıya kaldı. Öğretmen de bunun üzerine söz konusu bankaya manevi tazminat davası açtı. Bu sorumluluğu banka kabul etmedi. Ancak öğretmenin açtığı tazminat davası mahkeme tarafından kısmen de olsa kabul edildi. Kararın üzerine banka kararı Yargıtay’da temyiz etti. Fakat Yargıtay’da verilen kararı onadı ve bankayı tazminat ödemek zorunda bıraktı.

Şimdi söz konusu banka talimat veren öğretmenin hesabını kapatmadığı için 2 bin lira tazminat ödeyecek. Bankaların bu uygulaması bir çok müşterinin başına geliyor. Bu karar emsal teşkil edebilir ve mahkemeye başvurulabilir. Bu sayede size çıkan borçtan kurtulabilirsiniz ve aynı zamanda bankanın size çıkardığı borcun üzerinde de bir tazminat alabilirsiniz. Dikkat edin bankaların tuzağına düşmeyin.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE