Devlet 1460 TL'ye Kadar Vatandaşlara Aylık Maddi Yardım Yapıyor

Devlet maddi ve sosyal olanakları kötü olan ailelere aylık 1460 TL'ye kadar yardım yapıyor. Peki hangi yardım kapsamında ailelere aylık ne kadar ücret veriliyor?

Devlet 1460 TL'ye Kadar Vatandaşlara Aylık Maddi Yardım Yapıyor

Ülkemizde bilindiği üzere maddi olanağı yetersiz olan ailelere devlet çeşitli yardım isimleri altında para ve erzak yardımı yapmakta olup 2020 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi yine yardımlar yapılmaya devam ediyor. Peki 2020 yılında hangi tür yardımlar yapılacak, hangi vatandaşlara aylık ne kadarlık yardım yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak sizler için alınan tüm yardımları topladık buna göre yardımlar 1460 TL'ye kadar yükseliyor. İşte uygunsanız alabileceğiniz tüm yardımlar.

2020 DEVLET YARDIMLARI

2020 yılında da devlet tarafından verilen yardımlar devam etmekte olup, devlet en yüksek engelli ve engelli yakına aylık 1460 TL bakım ücreti veriyor. Bu bakım haricinde engelli maşı 537 TL, 65 yaş üstü maaşı 672 TL, dul kadınlara aylık 275 TL, yeni doğan çocuğu olan ailelere bir kereye mahsus olmak üzere ilk çocuğa 300 TL, ikinci çocuğa 400 TL ve üçüncü çocuğa 500 TL, kronik rahatsızlığı olanlara cihaz kullandıkları için 200 TL fatura yardımı, ikiz çocuğu olanlara 300 TL maddi yardım, maddi olanakları yetersiz ailelere ise aylık 35 ile 60 TL arasında eğitim yardımı verilmektedir. 

Yukarıda 2020 yılında verilmekte olan maddi yardımlar belirtilmiş olup en fazla 1460 TL'lik yardım verilmektedir. Kişilerin bu yardım ücretlerini alabilmesi için mutlaka gerekli koşulları sağlaması gerekmekte olup maddi imkanları iyi olan aile ve kişilere devlet maddi yardım yapmamaktadır. Sizlerde olanak sıkıntısı çekiyorsanız İl Aile, Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşah
Gülşah - 3 yıl Önce

kaymakamlikit virüs parasi anneme bana kız kardeşimeme Nisan ayında inşAllah verir b

mehmet emin erginoğuz
mehmet emin erginoğuz - 3 yıl Önce

Allah devletimize zeval vermesin

Sevgi
Sevgi - 3 yıl Önce

Merhaba ben iki çocuk annesiyim çalışmıyorum kocamdan çalışmıyor yardım bekliyorum

Büşra Taşdelen
Büşra Taşdelen - 3 yıl Önce

Ben 4 senedir eşimden ayriyim bitane oğlum var kız kardeşim ben oglum birlikte yaşıyoruz lütfen banada yardim edin artık çaresiz durumdayik kiz kardesim calisip evi gecimdirmeye calisiyodu virusten dolayı issiz kira fatura odiyemiyorum oglumun ihtiyaclarini evin ihtiyaclarini alamiyorum lütfen ya

Sevil
Sevil - 3 yıl Önce

Allah devletimize zeval vermesin ben esimden ayriyim 6yasinda kizim var calismiyorum yardimlanizi bekliyorum

esma canorek
esma canorek - 3 yıl Önce

Ailem ben zor durumda kaliyor bakan yok bize insAllah bize yardim ederler

Gülsüm Deniz
Gülsüm Deniz - 3 yıl Önce

Dört çocuk annesiyim ihtiyaçlarını karşılayacak durumum yok eşim işsiz kaldı lütfen bana destek olun saygılar

Ayse tas
Ayse tas - 3 yıl Önce

Durumum iyi deyil iki hastam var kızım epilespi hastasi olum kulakları duymuyor devletimiz den yardım istiyorum