Cumhurbaşkanından Milli Savaş Uçağı 2023'te Hangardan Çıkarılacak Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli savaş uçağının 2023'te hangardan çıkarılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanından Milli Savaş Uçağı 2023'te Hangardan Çıkarılacak Müjdesi!

Türkiye bilindiği üzere son yıllarda özellikle savunma sanayi alanında büyük gelişmeler ile tüm dünya ülkelerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Buna göre ajanslarda sıklıkla TOGG yerli otomobil hakkında görüşmeler ve açıklamalar yapılmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli bir açıklama yaparak gündemin değişmesini ve gündemin yerli otomobilden yerli savaş uçağına çevrilmesini sağladı. Buna göre milli savaş uçağının her anlamda milli olacağına da dikkat çekildi.

2023 TARİHİ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında "Türkiye'yi F-35'leri vermemekle tehdit edenlere en güzel cevabı, kendi milli savaş uçağımızla vereceğiz. Tasarımından üretimine her aşamada yerli olacak savaş uçağımızı inşallah 2023'te hangardan çıkaracağız" ifadelerini kullandı. Buna göre TOGG yerli otomobilin İtalya'da çizilmesi, çiziminin yabancı olmasına yönelik bazı eleştiriler gelmişti öyle ki milli savaş uçağımızda bu konu hakkında her hangi bir eleştirinin gelmemesi beklenmekte olup uçağın her anlamda milli olacağının altı çizildi.

SAVUNMA SANAYİ YÜZDE 70 MİLLİ DURUMDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da son 17 yıl içerisinde savunma sanayisine büyük yenilikler yapıldığını ve yerliliğin yüzde 20'den yüzde 70'e çıkarıldığını belirtti. Buna göre yerli helikopter, yerli insansız hava aracı, yerli savaş uçağı, yerli tank ile birlikte bu oranların çok yakın bir tarihte yüzde 100'e kadar çıkarılacağı ön görülmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SERDENGEÇTİ
SERDENGEÇTİ - 8 ay Önce

Sahi bizim bir de milli tankımız vardı, Altay.Ne oldu o iş, uçak da tanka benzemesin?