Cumhurbaşkanı Yardımcısı: " Ekonomik olarak 81 ilimizi şaha kaldıracağız. "

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamada kalkınma hareketi başlatıldığı, 81 ilin ekonomik olarak şaha kaldırılacağı ifadelerine yer verildi...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: " Ekonomik olarak 81 ilimizi şaha kaldıracağız. "

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından gerçekleştirilen ekonomi odaklı açıklamalarda, 81 ilin kalkınması için kalkınma projesi başlatıldığına, 81 ilde ekonominin şaha kaldırılacağı yönünde ifadelere yer verildi. Oktay açıklamasında, ekonominin belirli vilayetlerde, ilçelerde değil de 81 ilin tamamında etki edecek bir kalkınma planının yapıldığını ve bunların uygulamaya geçirilerek ekonominin şahlandırılacağını ifade etti. Açıklamasında " Ülkemizin benimsemiş olduğu kalkınma hedefleri doğrultusunda, topyekün kalkınmaya önem veriyoruz. Sadece belli şehirlerin, bölgelerin değil, 81 ilimizin tamamının ekonomik olarak şaha kalkmasını arzu ediyoruz. Bölgeler arası ekonomik dengesizliklerin ve bölgede iller arası gelişmişlik farklılıklarının, yerelden kalkınmayı güçlendirerek azaltılması, öncelikli stratejik hedeflerimiz arasındadır. " ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, kimsenin oyunda ve oynaşta olmadığını, gece ve gündüz farketmeksizin durmadan ülke ekonomisine katkı sağlamak için, faydalı olmak için çaba sarfettiklerini, tek gayelerinin de bu olduğunu söyledi.

Çorum ne kadar çalışıyorsa, Yozgat ve Sinop o kadar çalışmalı

Ekonominin kalkındırılması noktasında uygulanacak planlamalarda, iller arasındaki kalkınmaya göre farklı planlamaların olmayacağını, ekomominin tüm vilayetlerde aynı şekilde büyümesini, geliştirilmesini hedeflediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay " Çorum ne kadar çalışıyorsa, Yozgat o kadar çalışmak zorunda. Samsun ve Sinop bir o kadar çalışmak zorunda. İhracata bir o kadar katkı vermek zorunda. İstihdama bir o kadar katkı vermek zorunda. Vergi boyutuna bir o kadar katkı vermek zorunda. Hepimizin bu işi birlikte omuzlamamız gerekiyor. Onun için de artık başka şeyi konuşuyoruz. Sen-beni konuşmuyoruz. Çoktan bitti bu, bizi konuşuyoruz. İlden bölgesel kalkınmaya, bölgesel kalkınmadan Türkiye'nin kalkınma hamlesi ve oradan da birlikte sınırların ötesinde iş yapmak. Zaten Türkiye bunu yapıyor. Biz bunu yapıyoruz zaten ama şu anda arzu ettiğimiz yaptığımızı ikiye, üçe, beşe katlamak. " şeklinde konuştu. Konuşmasında Türkiye' nin kalkınma hamlesine, sınırların ötesinde bir ekonomik büyüklükte iş yapma yeteneğine vurguda bulunarak, mevcut parametrelerin iki üç kat üzerine çıkarılarak çalışmaların sağlanması konusunda ifadelere yer verdi...

Tüm ekonomi haberleri cep telefonunuza anlık olarak bildirim gelsin isterseniz, isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE