Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Enflasyon yüzde 6 - 7 ye kadar düşecek "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, enflasyonun yüzde 6 7 oranlarına kadar düşeceğine yer verilerek, Rize halkından yerel seçimlerde rekor beklendiği ifadeleri kullanıldı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Enflasyon yüzde 6 - 7 ye kadar düşecek "

31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları nedeniyle Rize' ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında Rize halkından seçimlerde rekor düzeyde bir oy beklediğini söyledi. Yaptığı konuşmasında enflasyon rakamlarında düşüş yaşacağını da söyleyen Erdoğan enflasyon rakamlarının yüzde 6 yüzde 7 lere kadar düşeceğini ifade etti. Açıklamasında " Biz sadece hizmet siyaseti eser siyaseti yaptık. Buna karşılık birileri olumsuzluk pompalayarak alan açmaya çalıştı. Şimdi de işsizliği dillerine doladılar. 9 milyon yeni istihdam ortaya çıkararak rekorlar kırdık. Türkiye'nin böyle bir istihdam başarısını ortaya koyabilmesinin gerisinde ülkemizi her yıl yüzde 6 büyütmemiz vardır. Geçen yıl ağustosta büyük bir ekonomik saldırıya maruz kaldık. Göreve geldiğimizde IMF'ye 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. Şimdi bizim IMF'ye borcumuz kaldı mı? Merkez Bankamızın döviz rezervi 100 milyar dolar oldu. Merkez Bankamız yeniden güçlenirken daha ileri gideceğiz. Enflasyon tekrar 6'lara 7'lere kadar düşecek. Bize 20-19 enflasyon yakışmaz. Enflasyonun hararetini daha da düşüreceğiz. Milletimizi piyasa simsarlarının eline bırakmamak için tanzim satış uygulaması başlattık. " şeklinde konuştu.

Rize' ye şehir hastanesi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan petrol çalışmalarına yönelik süreçlerin yakın zamanda tamamlanacağı ve petrol arama işlemlerinin başlayacağı bilgisini aktarırken, bir müjdeli haberi daha duyurdu. Rize' ye şehir hastanesinin de inşa edielceğini aktardı. Açıklamasında " Rize'ye son 17 yılda 18 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir derdi var mıydı? Rize'ye inşallah taliplisi bulunduğunda bir de şehir hastanesini inşa edeceğiz. Rize-Artvin Havalimanı yapımına devam ediyoruz. 2020 sonunda artık havalimanından Rize'ye geleceğiz. Ülkemizin ikinci deniz dolgusuna inşa edilen havalimanımız olacak. Havalimanı sonrası turzmde büyük patlama olacağına inanıyorum. Rize'nin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışıyoruz. " ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 4 yıl Önce

işsizlik bitsin artık ülkemde geçler fuhuşa gidiyor evlilik oranlarına bakın eğitim sistemine bakın herşey de batmışız