Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Ücretli Öğretmenlerin Maaşları Düzenlenecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da ücretli öğretmenlerin maaşlarında düzenlemelerin yapılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Ücretli Öğretmenlerin Maaşları Düzenlenecek!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde şu anda aktif olarak bir milyona yakın öğretmen adayı görev ve faaliyetlerine devam etmektedir. Buna göre bu öğretmenlerin bir bölümü kadrolu, bir bölümü sözleşmeli ve bir bölümü ise ücretli öğretmen pozisyonunda görev yapmaktadır.

Dün İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız haberde ücretli öğretmenlerin oldukça düşük maaş aldığını ve haftada 30 saat ders anlatan bir öğretmenin asgari ücretten dahi düşük maaş kazandığını belirtmiştik. Buna göre ücretli öğretmenlerin tatil günlerinde ödeme alamaması, sigorta günlerinin daha düşük yatması gibi problemleri de bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafndan ücretli öğretmenlere önemli bir açıklama yapıldı.

MAAŞLAR DÜZENLENECEK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da gündemin başlıkları değerlendirildiği gibi ücretli öğretmenlerin maaşları hakkında da bilgi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı duyurusunda ücretli öğretmen maaşlarının düzenleneceği belirtildi.

Net olarak nasıl bir düzenlemenin yapılacağı, ücretli öğretmen maaşlarının ne kadar olacağı ve sigorta ödemeleri, tatil günlerinde ödenmeyen ücretler gibi her hangi bir bilgi verilmedi ancak ücretli öğretmenlerin maaşlarının en az asgari ücret ya da 2 bin lira civarına yükseltilebileceği ön görülmektedir. Konu hakkında yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığının devreye girmesi ve kamuoyuna açıklama yapması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Arkadaşlar en azından ayda 120 saat derse giren bir öğretmen 2200 civari bir maas alsa ve sigorta primleri tam yatsa ve tatil günleri kesilmese bence baya bir düzelmiş olur.

ÜCRETMEN
ÜCRETMEN - 5 yıl Önce

HANİ HİÇ BİR ARTIŞ OLMADI NERDE SÖZÜN CUMHURBAŞKANIM. İNŞALLAH BU AY YÜKSELİR MAAŞ

ücretli köle
ücretli köle - 5 yıl Önce

bu köleliğe ne zaman son verecekler merak ediyordum

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

kadro isterken onlar maşş diyor karroo kadroooo

EMRE
EMRE - 5 yıl Önce

Maaşlar Asgari düzeyinde olacaksa hiç olmasın daha iyi 200 liralık artış hiç bir sorunu düzeltemez

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Brans ogretmene uygulanan haftalik 15 saat ders ucreti karsiligi askari ucret ve geri kalan dersler icin ucret yonetmeligi uygulansin

Kadriye Gūlbahar
Kadriye Gūlbahar - 5 yıl Önce

kadro istiyoruz

Senem
Senem - 5 yıl Önce

Bekliyoruz iyileştirmeyi