Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: 120 Bin Personel Alımı Yapılacak!

İstanbul' da faaliyete geçirilen ve Avrupa' nın en büyüğü olarak yerini alan İstanbul Havalimanı' na 120 bin kişilik personel alımı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın açıklamaları ve personel alımının detayları haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: 120 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Yeni havalimanının açılış töreninde yaptığı konuşmasında çok önemli bir müjdeyi paylaşmış ve kamuoyuna aktarmıştı. Bu müjdesinde yenihavalimanına 120 bin kişilik personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Gündeme taşınmasıyla beraber birçok kişi tarafından merakla beklenen sürecin detayları netlik kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında " Dolayısıyla önümüzdeki 10 yıl boyunca bu havalimanımız büyümeye devam edecektir. Kendi enerjisini üreten, çevreci, tabiat dostu ve engelsiz bir proje olan havalimanımızdaki hizmetler için 120 bin kişi görev yapacaktır. Havalimanımızdaki her birim uluslararası standartların üzerinde son teknolojiye sahip şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Şehir merkezine karayolu, raylı sistem ve deniz yoluyla alternatifli ulaşım imkanları sağlanacaktır. " ifadelerini kullandı.

Güvenlik görevlisi alımı yapılmıştı

Çok yakında 120 bin personel alımıyla karşımıza çıkacak olan yeni havalimanında, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde güvenlik personeli alımı yapılmıştı. Yaptığımız haberlerde adaylarda aranan şartları ve diğer nitelikleri sizlere ulaştırmaya çalışmıştık. İlgili haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlanlar nereden yayımlanacak, başvurular nasıl yapılacak?

Yayımlanacak olan 120 bin personel alım ilanı İGA İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi web adresi üzerinden kamuoyuna duyurulacak. Yeni havalimanına personel alımları İŞKUR üzerinden de duyurulabilecek. Personel alımındaki net kadro sayısını, başvurularda dikkat edilmesi gerekenleri ve adaylarda aranacak şartlar gibi noktaları İGA kamuoyuna duyuracak. Bu duyurular ve başvuru süreçleri hem İGA web sitesi üzerinden hem de İŞKUR üzerinden yürütülebilecek. Yeni havalimanına yapılacak tüm personel alımlarından haberdar olmak ve bilgilendirmeleri kaçırmamak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS TIKLAYINIZ

Android TIKLAYINIZ

YORUM EKLE