Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan Uyarı! Hesabını Soracağız (Yerli ve Milli Üretim)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, yerli ve milli üretime yönelik çalışmaların daha kararlı şekilde yürütüleceğine ve hazıra konmakla uğraşan kurumların da bu davranışlarının hesabının sorulacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan Uyarı! Hesabını Soracağız (Yerli ve Milli Üretim)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan açıklamada yerli ve milli üretimin önemi konusunda mesajlar verildi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında birçok kurumun kendi bünyesinde üretim yapması, dışa bağımlılığının azaltılması konusunda çalışmalar gerçekleştirildiğini ancak bu çalışmaların hala yeterli olmadığının görüldüğünü, duyulduğunu aktardı. Bu çalışmaların daha kesin kararlarla yürütüleceğini ve çalışmalara yeterince ciddiyet göstermeyen kurumlara bu davranışlarının hesabının sorulacağını ifade etti.

Hesabı sorulacak

Açıklamasında kurumların kendi bünyesinde üretilecek tasarım, üretim, arge gibi hemen hemen tüm  ürünlerin süreçlerinde önce yerli ve milli olanı korumanın vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli ve milli üretimin desteklenmesi, dışa olan bağımlılığın azaltılması için gerekli olan vakit ve maddi kaynakların aktarılarak, ülke geleceğine yatırımın yapılması konularının altını çizdi. Konuşmasında bir nevi özel şirket mantığıyla çalışan kurumlarından dahi tam anlamıyla verim alınamadığını, buradaki dışa bağımlılığın giderilmediğini gördüklerini ve duyduklarını belirterek, dışa bağımlılık konusunun ortadan  kaldırılması noktasında kararlı faaliyetleri sürdüreceklerini belirti. Yerli ve milli üretim teknolojilerinin, saha çalışmalarının hızlandırarak, ülke geleceğine yatırımların devam edeceğini ve bu yatırımların tamamen yerli üretimin temellerinin daha sağlam atılması, Türkiye’ nin gelecek günlerine yatırımın yapılması konularında üretilecek çalışmalarla sağlanacağını aktaran Erdoğan, bu konuda ilgiyi ve gerekli tedbiri göstermeyen kurumlardan da davranışlarının hesabının sorulacağını ifade etti. Yerli ve milli üretimin özendirilmesi, ön plana alınması ve dışa bağımlılığın azaltılması konusunda tüm çalışmaların vakit, nakit kaybı göz önüne alınmaksızın yürütüleceğini de vurguladı.

YORUM EKLE