Cumhurbaşkanı Duyurdu! Hesaplara 1000 TL Yatırılacak ve Son Tarih 21 Şubat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekillerine çağrı yaparak 21 Şubat'a kadar Elazığ için en az 1000 TL yatırmalarını talep etti.

Cumhurbaşkanı Duyurdu!  Hesaplara 1000 TL  Yatırılacak ve  Son Tarih 21 Şubat

Ülkemizde 2019 yılının yaz aylarından bu yana sık sık depremler yaşanmaya devam ediyor. Bu depremlerin bir bölümü normal düzeyde olarak değerlendirilirken bir bölümü ciddi hasarlara neden olmaya devam ederken geçtiğimiz hafta Elazığ'da meydana gelen 6,6 şiddetinde ki deprem 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Depremde Elazığ ile Malatya'da büyük hasarlar meydana gelirken aynı fay hattı üzerinde bulunan Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Samsun vb. gibi illerde aynı gün sarsıldı ve büyük paniğe sebep oldu. Türkiye'nin dört bir yanından depremzedelerin hayatlarının kolaylaştırılması için Kızılay ile AFAD'a yardımlar yapılmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da devreye girdi ve milletvekillerine önemli bir ekonomik çağrıda bulundu.

ELAZIĞ İÇİN BANKA HESABI AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da Elazığ'da meydana gelen deprem için Ziraat Katılım Bankasında banka hesabı açıldığı ve burada depremzedeler için yardım kampanyalarının düzenleneceği belirtilirken milletvekillerinin de 21 Şubat tarihine kadar en az 1000 liralık bağışta bulunmasını talep etti. Türkiye geneli farklı kurum ve kuruluşların da bu banka hesaplarına yardım yapabileceği belirtilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ deprem bölgesinin her noktasında Kızılay'ın değil ama AFAD'ın yardım çadırlarının olduğunu söyleyerek AFAD'a teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE