Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Hakkında Açıklama Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret hakkında açıklamalar yaparak şu ana kadar ne kadar zamların yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Hakkında Açıklama Yaptı!

Ülkemizde bilindiği üzere işçinin hakkını arayabilmesi ve asgari düzeyde bir maaş alabilmesi için her sene görüşmeler yapılarak asgari ücret tutarı belirlenmektedir. Bu görüşmeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı öncülüğünde yapılmakta olup hükümetten çok sayıda yetkili, sendikalar ve iş verenlerin bir araya gelmesi ile ortak bir rakam bulunmaktadır.

Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından kamuoyuna yapılan açıklama da asgari ücretin bin 603 TL olduğu basın mensuplarına canlı yayında duyuruldu. Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında açıklama yaptı.

''2002'de 184 Liraydı''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tutarının 2002 yılında 184 lira olduğunu ve hükümete kendileri geçtikten sonra bu tutarın 2017 yılında bin 404 liraya ve 2018 yılı için ise bin 603 TL'ye yükselttiklerini belirtti. Buna göre yapılan son artış ile asgari ücrete yüzde 14,3'lük bir zam yapılmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sinop Atatürk Spor Salonu'nda konu hakkında açıklamalar yaparak asgari ücret tutarını beğenmeyenlere seslenerek asgari ücret tutarında gözle görülür bir yükselmenin olduğu, tutarın nereden nereye kadar yükseldiğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer can
Ömer can - 3 yıl Önce

Sadece yükselen asgari ücret olsa eyvAllah Şuan da bir asgari ücretle çalışan işcinin ev kirası en kötü 1000 1100 TL sanki her şey yerinde sayıyor muşta asgari ücret yükseliyormuş gibi açıklama yapıyorlar bide yazık yazık Allah yardımcımız olsun

Habib bc
Habib bc @Ömer can - 3 yıl Önce

E koyun çok birader napcan

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanı 2002 yılındaki 184 liranın alım gücü dönemine goreydi enflasyon yukseliyor o 184 liraya şimdi ancak 2 poşet alabilirsin . Ama 2002 yılında herseye yetiyordu .

Lütuf ediyormuş gibi Laf kalabalığı yapmayın Allah aşkına

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

o zmanki paranın alım gücü ile şimdi ki aynı mı ekonomist değilsiniz ama herşeye fikriniz var 1603 lira ile al sen geçin kolaysa

Bayram Erdoğan
Bayram Erdoğan - 3 yıl Önce

Asgari ucrete zam yapmayin sayin cumhurbaskani sabit kalsin cunki fazlasiyla cikiyor bizden zamlar geldi malum eflasyon yukseliyor aldigimiz asgari ucretin farkini artisiyla degil eksisiyle hissediyoruz.

minnoş
minnoş - 3 yıl Önce

oy vermeye devam edın sız

Recep aylun
Recep aylun - 3 yıl Önce

Yinede allah devletimize zeval vermesin1400 liradansa 1600 olmasina şükürler olsun.Her yil bunun gibi sürprizler hicte fena olmaz

Mesut
Mesut - 3 yıl Önce

Keske yukselmese de hic birseye zam gelmeseydi 100 de 14 zam veriyorsunuz birsene de yaptiginiz zamlarin haddi hesabi yok

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

Çook verdiler yarısını ayakkabi kutusuna koycam su elektrik kıra doğalgaz gida kalırsa :-)