CHP Vekilinden Ocak Asgari Ücret Açıklaması

CHP vekili Ağbaba tarafından yapılan açıklamada Ocak ayı itibariyle asgari ücretin 2200 TL olarak personellere ödeneceğine yer verildi...

CHP Vekilinden Ocak Asgari Ücret Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) vekili tarafından asgari ücret konusuna yönelik olarak açıklamalar gerçekleştirildi. Asgari ücretin 2019 yılı itibariyle 2020 TL olarak belirlenmesinde partilerinin payının büyük olduğunu aktaran vekil Ağbaba, Ocak ayından itibaren partilerinin belediyesinde asgari ücretin 2200 TL olarak ödeneceğini aktardı. Açıklamasında " Geçtiğimiz hafta asgari ücret açıklandı, 2 bin 20 lira oldu. Asgari ücretin 2 bin 20 lira olmasının sebebi CHP'dir. Biz 1 Ocak'tan itibaren bütün belediyelerimizde asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız. Asgari ücreti 2 bin 200 lira ilan etmemizin sonucunda 2 bin 20 lira oldu asgari ücret. Bunun da yeterli olmadığını hep beraber görüyoruz. " ifadelerini kullandı.

Asgari ücret tespit komisyonunun çalışmalarına sosyal medyadan tepkiler yükselmişti

Asgari ücretin belirlenmesi noktasında defalarca kez toplanan ve her iki payda için de en olumlu sonucu bulmaya çalışan asgari ücret tespit komisyonuna sosyal medya platformlarından vatandaşlar tarafından tepkiler bildirilmişti. Komisyonun toplantısında vatandaşların lehine kararların çıkması gerektiği, asgari ücretli vatandaşların açlık sınırında yaşadığını ve borçla, kredi kartlarıyla yaşamlarını sürdürmeye çalıştıkları yönünde ifadeler kullanılmıştı. Asgari ücret tespit sürecine yönelik komisyon toplantıları basına yansımış ve vatandaşların asgari ücret belirlenmesi konusundaki talepleri gündeme gelmişti. Asgari ücretin belirlenmesi ve 2019 yılında her iki payda için en doğru miktarın belirlenmesi noktasında çalışmalar tamamlanmış ve komisyon tarafından yapılan açıklamalayla asgari ücretin 2020 TL olarak vatandaşlara yansıtılmasına karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

YORUM EKLE