Cep Telefonu Taksitinde Yeni Dönem! Sınır 3.500 TL

Cep telefonu alımlarında kredi taksitlerinin sayısında yeni bir dönem başladı. 3 Bin 500 TL'ye kadar olan telefonlar için kredi taksiti 3 olurken, 3500 TL üstü telefonlar için kredi taksiti 12 olarak açıklandı. Resmi gazetenin detayları haberimizde..

Cep Telefonu Taksitinde Yeni Dönem! Sınır 3.500 TL

Cep telefonu satın alırken kullanılan krediler için yeni düzenleme 14 Ocak tarihli resmi gazete açıklandı. Buna göre resmen hayata geçen cep telefonlarında sınır 3.500 Tl olacak.

Akıllı telefonlar günlük yaşamımızda yeri yadsınamaz. Telefon alış verişlerinde kullanılan taksit seçeneklerinde yeni bir düzenleme yapıldı. İthal telefon satın alırken 3 bin 500 Tl'ye kadar cihazlarda daha önce 6 taksit seçeneği bulunuyordu. Yeni düzenlemede 3 taksit olarak değiştirildi. Diğer yandan 3 Bin 500 Tl üzeri bir akıllı telefon cihazı almak istersek taksit seçeneği 12 ay olarak değiştirildi. Bankacılık düzenleme ve Denetleme Kurumunu açıkladığı karar sonrasında tüketiciler, 3500 Tl ye kadar olan telefon modelleri hangileri olduğunu merak etmeye başladılar.

DÜZENLEME;

TAŞIT KREDİLERİNDE SINIR 120 BİN TL;

BDDK Bankaların kredi işlemlerine ilişkin değişiklik kararında taşıt için kullandırılan kredilerde de bazı düzenlemelere yer verdi. Buna göre 120 bin Tl altındaki taşıt kredilerinde vade 60 ay, 120 Bin Tl üzerindeki taşıtlarda ise vade 48 ayı aşamayacak.

BİLGİSAYAR VE TABLET KREDİ VADESİNDE LİMİT YOK;

Bilgisayar alımlarında 12 ay, tablet için kullandırılan kredilerde 6 ay kredi taksiti kullanılabilecek. Ayrıca tüm bu düzenlemeler krediyi yeniden taksitlendirirken de esas alınacak.

3500 TL ALTINDAKİ BAZI TELEFON MODELLERİ;

Samsung Galaxy A70:

Samsung Galaxy A50:

Huawei P30 Lite:

LG G7 ThinQ

LG V30 Plus:

Xiaomi Mi MIX 2S:

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Mi 8:

Xiaomi Mi 9 SE:

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 23:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
nisanur
nisanur - 9 ay Önce

çok iyi olmuş...