Çalışma Bakanlığından İşsiz Gençlere 10 Bin TL Destek!

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından temmuz ayı başında planlanan 10 bin TL destek kuponu ve iş garantili meslek kursları hayata geçirildi mi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Çalışma Bakanlığından İşsiz Gençlere 10 Bin TL Destek!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından hayata geçirilmesi beklenen iş garantili meslek kurslarının açılması ve bu kurslara katılanlara eğitim desteği verilmesi planlanıyordu. Meslek kurslarına katılım gösteren adaylara cep harçlığının da verilmesi gündemdeydi. Peki temmuz ayında açılması planlanan kurslar ne zaman açılacak?

İŞTE DETAYLAR

Devlet işsizlik sorunun önüne geçmek ve işsizlik oranını azaltmak adına hayata geçirmeyi planladığı projelerden olan iş garantili meslek kursu projesinin detayları bir önceki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanmıştı. Jülide Sarıeroğlu söz konusu eğitim kurslarına yönelik ilk açıklamalarında söz konusu projenin Mayıs ayı gibi başlayacağını ifade etmiş ancak erken seçim kararı ile bu tarih ertelenmişti. Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamaları ise şöyleydi: Gençlere yönelik yapılacak olan kurslarda cep harçlığı, iş garantili eğitim ve eğitim desteği verilecek. Jülide Sarıeroğlu Gençlerin kendi zamanlarına uygun, kendi arzu ettikleri meslek kurslarından faydalanabilmeleriyle ilgili, 10 bin liraya kadar vereceğimiz bir kupon sistemiyle, gençlerimizin özgür, kendi istedikleri şekilde, kendi ihtiyaçları doğrultusunda mesleki eğitim faaliyetlerinden faydalanmalarının yolunu Temmuz ayından itibaren inşallah açacağız şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Eski Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan bu açıklamaların ardından projenin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 20:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE