Çalışma Bakanından Son Dakika EYT Açıklaması: "EYT yanlış bir kavramdır. "

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından son dakika açıklaması gerçekleştirildi. Bakan Selçuk açıklamasında EYT nin yanlış bir kavram olduğu yönünde ifadeler kullandı...

Çalışma Bakanından Son Dakika EYT Açıklaması: "EYT yanlış bir kavramdır. "

Emeklilikte yaşa takılanlar süreci çözülmeyi bekliyor

EYT konusu TBMM' de gündeme geldi. İyi Parti milletvekili İsmail Koncuk tarafından EYT konusu TBMM' de Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk' a yöneltildi. İsmail Koncuk TBMM' de yaptığı eyt konuşmasında bakanlığın eyt sürecine yönelik net bir çözüm açıklamasının, somut bir adımının olmadığına değinerek, EYT mağduru vatandaşların günlerdir kendilerinden bir yardım eli uzatılmasını beklediğine değindi. Açıklamasında EYT sürecinin uzunca sürelerdir vatandaşları mağdur eden ve kazanılmış hakların kaybedilmesine sebep olan bir düzenleme olduğunu aktararak, çözüm önerilerinin getirilmesi ve çalışmaların biran önce başlatılması gerektiğini vurguladı. EYT sürecine yönelik İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk tarafından yapılan konuşmada " Tabii, bu emeklilikte yaşa takılanlardan daha ne kadar kaçabileceğinizi doğrusu merak ediyorum. AK PARTİ’nin de bu konuda ne yapacağını merak ediyorum. Yani geçen yıl Anayasa Mahkemesi bir karar vermiş, aslında, emeklilikte yaşa takılanların haklı olduğunu ifade ediyor bu karar ama diyor ki “Mecliste bir düzenleme yapılması gerekir.” Haksız olsaydı efendim “Böyle bir hakkınız yoktur.” diye karar verilirdi. Mecliste bir düzenleme yapılması gerektiğine Anayasa Mahkemesi karar vermiş ve binlerce insan bizden böyle bir kanun çıkarmamızı bekliyor ama sallıyorsunuz. Bu, gördüğüm kadarıyla emeklilikte yaşa takılanlar da 31 Mart seçimlerinde sizi sallayacak gibi görünüyor. Ne kadar sallar, hep beraber göreceğiz. " ifadelerini kullandı.

EYT mağduru vatandaşlar sosyal medyada örgütleniyor

EYT çözüm sürecini bekleyen vatandaşlar, sosyal medyada örgütlenerek yerel seçimlerde Mart ayında AK Parti iktidarına oy vermemek konusunda örgütleniyorlar. Seçim sürecinde AK Parti' nin EYT sürece çözülmediği takdirde karşısında olacaklarını ve geçen seçimlerde oy verdikleri gibi bu seçimde de oylarını kendilerinden yana kullanmayacaklarını söylüyorlar.

Bakandan açıklama geldi

EYT konusunda Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bir açıklama gerçekleştirildi. Açıklamada " Emeklilikte yaşa takılanlarda yanlış algılama var. " ifadelerini kullanan Bakan Selçuk, eyt çözüm süreci konusunda da " EYT yanlış bir kavramdır, Emeklilikte yaş olmazsa olmaz bir kavramdır. Yaş şartı emeklilikte 1999 yılında geldi. Bunu da AK Parti getirmedi. " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.g
a.g - 2 yıl Önce

selamlar eyt mağdurlarına sorun çoğu bu iki partiye oy vermiştir akp ve MHP ye bu seçimde daha sağlıklı oy vermenizi dilerim

- 2 yıl Önce

Süreliye er kendi vatandaşına simit bumu adalet kim kandırıyorsnz

METOŞ
METOŞ - 2 yıl Önce

YEREL SEÇİMDE HAKIMIZI VERCEZ VARSIN ÇIKMASIN OYALASINLAR MILLETİ

Gültekin kaplan
Gültekin kaplan - 2 yıl Önce

Sizde oraya gögden zembirle gelmediniz biz getirdik biz götürürüz bakanım

Gültekin kaplan
Gültekin kaplan - 2 yıl Önce

Sizde oraya gögden zembirle gelmediniz biz getirdik biz götürürüz bakanım

Gültekin kaplan
Gültekin kaplan - 2 yıl Önce

Sizde oraya gögden zembirle gelmediniz biz getirdik biz götürürüz bakanım

AHMET
AHMET - 2 yıl Önce

SAYIN BAKAN KELİME OYUNU YAPIYOR. GÜNÜ GELDİĞİNDE ONLARA DA AYNI OYUNU YAPARLAR. KİMSE YAŞ SINIRI OLMASIN DEM,İYOR. YAŞ SINIRI OLABİLİR FAKAT O DÖNEMDE KANUNNUN GERİYE YÜRÜMESİNDEN KAYNAKLI YAŞANAN MAĞDURİYETİ GİDEMEK LAZIM. ANLAYIN ARTIK.

Eytliler işsizler
Eytliler işsizler - 2 yıl Önce

Yerel seçimlerde akp yasa takilanlarin gücünü gorecektir.Buyuk oy kaybedecekler.