Çalışma Bakanı Bayram İkramiyeler Eksik Yattı Sorusunu Yanıtladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu pek çok kişinin kamuoyunda dile getirdiği bayram ikramiyeleri neden eksik yattı, bayram ikramiyesi eksik yattı sorusunu yanıtladı.

Çalışma Bakanı Bayram İkramiyeler Eksik Yattı Sorusunu Yanıtladı

Hükümet tarafından kamuoyuna yapılan duyuru ile emeklilere müjde verilmişti. Öyle ki bayram öncesi emeklilere bin lira (1000 TL) bayram ikramiyesi ödeneceği duyurulmuş ve hangi kurumdan emekli olan için bayram ikramiyesi ödemelerinin ne zaman yapılacağı açıklanmıştı.

Bayram öncesi pek çok emekli ATM sırasına giderek bayram ikramiyelerini çekti. Buna göre emekliler bin liralık ikramiye ödemesinin yattığını söylemişti. Ancak özellikle sosyal medya üzerinden pek çok kişi emekli ikramiyesinin bin lira yatmadığını ve neden eksik yattığını soran paylaşımlar bulunmaktadır. Bu konu üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı.

BAKAN SORULARA YANIT VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile ikramiye ücretlerinin neden eksik yattığı belirtilerek bilgi kirliliğinin olduğu ve algı çalışmasını kınadığı belirterek ölüm aylığı alanlar için kişiden kişiye verilen maaş tutarlarının farklı olduğu örneğin eşine yüzde 50, anne babasına yüzde 25, varsa çocuğu yüzde 25 olarak paylaşıldığı ve ikramiye ödemelerinin de bu yüzdeliklere göre yatırıldığı söylendi. Yine bu durum iş kazası durumları içinde geçerlidir.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 13:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emek Hırsızı İşin Olsa
Emek Hırsızı İşin Olsa - 4 yıl Önce

BUu sayfanın editörü tam bir hırsız sağdan soldan haber çalan bir emek hırsızı

taşeron
taşeron - 4 yıl Önce

kitlere kadroyu verin artık yeter kınaa geldi

çomarsavar
çomarsavar - 4 yıl Önce

nihayetinde seçim rüşvetidir. sayın bakan hanımefendi asıl şu soruya cevap versin isterim ; 2015 yılında CHP nin meclis'e verdiği '' bayramlarda emeklilere bayram ikramiyesi verilsin '' yasa teklifi neden akp oyları ile red edildi ? o gün yeterli kaynak yoktu da , şimdi seçim öncesi kaynağı nasıl ve ne şekilde yarattınız ?

Kemal YILDIZ
Kemal YILDIZ - 4 yıl Önce

Oğlum Annesinden intikal eden yetim aylığı almaktadır. Yatan Bayram İkramiyesi 500Tl'dir. Not: Maaşı sadece oğlum almakta, başkasına bölünmemektedir.

kilimcinin kör kizi
kilimcinin kör kizi - 4 yıl Önce

İskazasi geçirip sakat kal çalışmamak engelli olmak yanında millet 1000 alsin sen engellisin diye 390tl al bukadar olur adalet anlayışı tebrikler

Mahmut
Mahmut - 4 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanım belediye işçileri de sizden acil kadro bekliyor Allah rızası için bizede sahip çıkın bizimde çoluk çocuğumuz var kirada yaşıyoruz.Saygılarımla.