Çalışanlara Erken Zam! Dev Şirketler Bir Bir Maaş Zammını Açıkladı!

Çalışanların yüksek enflasyon rakamlarına karşın maaşla çalışanları alım gücünde azalma olmasını engelemek için bir çok dev şirket 2019 yılı başını beklemeden maaş zammı yaptığını açıkladı!

Çalışanlara Erken Zam! Dev Şirketler Bir Bir Maaş Zammını Açıkladı!

Ocak ayında çalışanların gözü yapıalcak olan maaş zamlarında olacak. Yüksek enflasyon rakamlarının yaşanması ile bir çok dev şirket çalışanlarını sevindirecek açıklama yaptı.

Özel sektör firmalarından erken zam haberi gelmesi çalışanların yüzünü güldürdü. 3 Ay öncesinden yapılacak olan maaş ücret artışı ile ülke ekonomisinde girdi maliyetlerin arttığını belirterek ürünlerine zam artışı yapan firmalarında bu davranışı örnek almaları gerektiği belirtildi.

HANGİ FİRMALAR MAAŞ ZAMMI AÇIKLAMASI YAPTI!

2019 yılı başı beklemeden ek ücret artışı yapan firmalar bir bir artıyor. Buna göre 3 ay öncesinden maaş zammı yapan firmalar hangileri olduğunu aktarıyoruz.

Freşa firması yönetim kurulunun aldığı karara göre aylık maaşlara ilave olarak net yüzde 12,5 oranında prim ödemesi yapacağını açıkladı. Sıemens Firması ile son olarak 2018 yılı ocak ayında yaptığı zam artışının ardından Eylül ayından geçerli olmak üzere yüzde 10 daha ücret artışı yaptığını belirtti. Şişecam ise yaptığı açıklamada aylık ücretli çalışanlara ek artış yapılmasına karar verildiğini belirtti.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 16:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
NAZİFE KIRAÇ
NAZİFE KIRAÇ - 2 yıl Önce

HER FİRMANIN BU ŞEKİLDE DUYARLI OLMASINI İSTERİM