Çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe başvuruları ne zaman başlayacak?

Çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe için ön başvuruların başlayacağı Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklandı. İşte ayrıntılar…

Çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe başvuruları ne zaman başlayacak?

Çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe başvuruları ne zaman başlayacak?

Çalışan ve çocuk sahibi annelere "Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyon"u kapsamında verilecek hibe için ön başvuruların başlayacağı Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklandı. Yardım almak isteyenler bu gün saat 10:00 itibari ile "www.evdecocukbakimi.net" ve "www.sgk.gov.tr" adreslerinden ön başvuru yapabilecek.

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik proje hakkında yazılı bi açıklama yaparak tarih boyunca toplum içerisinde en kutsal ve en temel görev olan annelikle taçlandırılan kadınların, modern çağla çalışma hayatında ve sosyal hayatta yer bularak, birçok görevi daha omuzladıklarını ve bu görevleri başarıyla icra ettiklerini belirtti. Artık Türkiye’de kadınların bir çok alanda önemli görevler üstlendiğini ve görevlerini üstün başarıyla yerine getirdiklerini belirten Faruk Çelik, Türkiye adına kadınların sağladıkları bu başarının bir övünç kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Çelik açıklamasının devamında 'Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyon'u kapsamında toplumun temel taşı olan kadınların kayıtlı istihdamına katkı sağlamayı hedeflediklerini ve çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe için ön başvuruların bu gün itibari ile başladığını söyledi. Çelik ön başvuruların "www.evdecocukbakimi.net" ve "www.sgk.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılabileceğini kaydetti.

Konu ile ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumundan da bir açıklama yapıldı. "www.sgk.gov.tr" ve "www.evdecocukbakimi.net" internet adresleri üzerinden başvuruların bu gün saat 10:00 itibari ile başladığı duyuruldu. Aynı zamanda başvuru yapmak isteyen adayların yukarıda verilen adresler dışında herhangi bir adrese itimat etmemeleri de istendi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE