Çalışan Anneye Müjde! Bin 500 Lira Ücret Verilecek

Çalışan ve 0 - 2 yaş arasında çocuğu olan annelere müjdeli haber. Çalışan ve çocuklu anneye toplam bin 500 lira ücret verilecek. Peki bu hizmetten kimler yararlanabilecek.

Çalışan Anneye Müjde! Bin 500 Lira Ücret Verilecek
Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan anneye destek vermeye devam ediyor. Bilindiği gibi memur olup çalışan annelere eşinin de memur statüsünde çalışması ile belirli sürelere kadar izin verilmekte ve pek çok hak tanınmaktadır. Şimdi bu hakkında işçi statüsünde çalışmakta olan annelere de verilmesi planlanıyor. Çalışan anneye ücret verilmesi konusunda çalışma ilk olarak Antalya, İzmir ve Bursa şehirlerinde yapıldı. Şimdi aynı proje Ankara ve İstanbul şehirleri içinde yapılacak. Toplam 5 bin farklı anneye aylık olarak bin 500 lira ücretin ödenmesi bekleniyor. Peki bu haktan kimler yararlanabilecek. Hangi annelere aylık bin 500 lira ücret verilecek.

Bakıcı Çalıştırmaları Gerekiyor

Buna göre çalışan anneye bin 500 lira ücret verilecek fakat bu ücret desteğinden yararlanabilmek için annenin işçi statüsünde çalışıyor olması ve asgari ücret tutarından iki katından daha fazla maaş almıyor olması gerekmektedir.

Yine annenin çocuğunun 0 ile 2 yaş arasında olması gerekmekte olup bakıcı çalıştırması ve bakıcının yakınları ya da uzaktan bir akrabasının olmaması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan annelere İstanbul'da 3 bin 500 anneye ve Ankara'da bin 500 anneye aylık olarak bin 500 lira ücret verilecek. Bakıcının da 18 yaşından büyük ve ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
miaafir
miaafir - 4 yıl Önce

DIYER SEHIRLERE NEDEN UYGULANMIYO SANKI SADECE BÜYUK SEHIRLERDEKILER SIKINTI CEKIYO