Çalışan Annelere Kreş Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Çalışan annelerin kreş eğitimi gören çocukları için 1015 Tl kreş desteği yapılıyor. Kadın istihdamının arttırılması için yapılan ödemeye 2018 yılında zam yapıldı. Başvurular nasıl yapılacak İşte detaylar..

Çalışan Annelere Kreş Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Çalışan annelerin kreş eğitimi gören çocukları için 1015 Tl kreş desteği yapılıyor. Kadın istihdamının arttırılması için yapılan ödemeye 711 Tl zam yapılmıştı. Çalışan anneler kreş yardımı ödemesinden nasıl yararlanacaklar ve başvurular nasıl yapılacak? 

ÇALIŞAN ANNELERE KREŞ DESTEĞİ

Resmi Gazete yayımlanarak artış yapılan ödemenin ardından 4,3 Milyar bütçe ayrıldığı açıklanmıştı. Bu destekten yararlanmak isteyen iş hayatındaki anneler bulundukları Aile, çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkezlerine başvuru yapabilecekler. Başvuru değerlendirilmesinde ailenin gelir düzeyi önemli etken olmakta ve daha az maaş alanlara öncelik verilmekte.  Kreş yardımı olarak bilinen 1015 Tl devlet yardımı iş hayatında kadın istihdamının arttırılması hedefleniyor. Buna göre başvuru yapan ve kreş yardımı alacak olan annelere doğrudan ücret verilmiyor. Kreşe ödenen yardım ile eğitim masraflarına da destek olmak hedefleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 23:29

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime örnek
Fadime örnek - 1 yıl Önce

Tam olarak başvurma şeklini bilen var mı. Aile sosyal bakanlığa gittik burdan yapılmıyor denildi .antalya

Furkan gül
Furkan gül - 1 yıl Önce

Alakası yok gittim bizzat görüştüm aile ve sosyal politikalar müdürlüğü böyle bir uygulama kesinlikle yok dedi.!

ali
ali - 1 yıl Önce

arkadaş devlet parayı çarçur ediyor boşa para veriyor kreş desteğine ihtiyaç yok asıl ihtiyaç askeri ücret ile çalışanların parasının artırılması devlet 1000 tl yi askeri ücretle çalışanlara destek sağlasa işsizlik azalır üretim artar