Boeing Satışları Fırladı

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Boeing yükseliş gösteren ticari teslimatlarının karşılığı olarak satışlarında büyük bir oranda satış gerçekleştirdi. İşte ayrıntılar…

Boeing Satışları Fırladı

Boeing Satışları Fırladı

Boeing dünyanın en büyük havacılık şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, yükselişe geçen ticari teslimatlarının bir sonucu olarak ilk çeyrekte 58.0 artış göstererek 22.1 milyar dolar seviyesine yükseldi. Şirketin yapmış olduğu açıklama doğrultusunda 5.700 ün üzerinde ticari uçak siparişini de içeren bekleyen iş tutarı 495 milyar dolar seviyesinde gücünü korumaya devam ediyor dendi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre ilk çeyrekte 110 ticari uçak siparişi alan şirketin bekleyen işlerinin 435 milyar dolarlık kısmı ticari uçakları 60 milyar dolarını savunma uzay ve emniyet siparişlerinden meydana gelirken Boeing Başkanı ve Seo’su olan Jim MvNerney şunları dile getirdi, disiplinli çalışmalarımız ve üretkenliğe üst seviyede odaklanmamız sayesinde müşterilerimize olan artan taahhütlerimizi yerine getiriyor ve aynı dönemde işletmemizi karlı şekilde büyütmeye devam ediyorum diye belirterek açıklamasını şu sözleri ile devam etti, takım çalışanlarımız endüstri lideri uzay ve havacılık ürünlerimizi ve hizmetlerimizi verimli şekilde teslim etmek için çabalarken tüm sene için tahminlerimiz pozitif yönde ilerliyor. Yine aynı dönemde geliştirme programlarına ait kilometre taşlarına daha hızlı ulaşmak ve müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizi daha basit satın alabilmelerini sağlamak için şirketimizin tüm birimlerindeki yetenekli kişilerin uzmanlıklarını en üst düzeye çıkarmaya devam ediyoruz dedi.

Bu yılın başında 502 milyar dolar olan şirketin bekleyen işlerinin toplam değeri ilk çeyrekte elde edilen 15 milyar dolarlık net sipariş dahil olmak üzere çeyrek sonunda 495 milyar dolar seviyesine düştü. Uçakların ilk çeyrekteki geliri teslimatların sayı ve çeşit olarak artmasının sayesinde % 21 artış göstererek 15.4 milyar dolar seviyene yükseldi. Satışların ilk çeyrek çalışma karı 787 teslimatların azaltıcı etkisini yansıtacak biçimde %15 olarak değişti ve ilk çeyrekte 52 adet 737 MAX uçağı siparişi aldık. Şirket bölgesinde yeni bir İtme Sistemleri tesisi de kuruldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE