Bitcoin Benzeri Para Birimleri Nedir? Bitcoin'e Rakip Sanal Paralar

Son zamanlarda rekor üstüne rekor kıran bitcoin'e benzeyen para birimleri var mı? Bitcoin'e rakip sanal para birimleri hakkında sizlere bilgi veriyoruz.

Bitcoin Benzeri Para Birimleri Nedir? Bitcoin'e Rakip Sanal Paralar

Bitcoin ilk var olduğu günden bu yana ciddi şekilde gelişti öyle ki son bitcoin fiyatlarına bakıldığında bir bitcoin'in 12 bin dolar seviyesine kadar yükseldiği görülmektedir. Bitcoin aldı başını gidiyor ve pek çok kişi bictoin'in balon misali patlayabileceğini düşündüğü için rakip sanal para birimlerini araştırmaya başladı. Peki bitcoine benzer para birimi var mı? Bitcoine benzer para birimleri hangileridir? Bitcoine rakip sanal paraları sizlere açıklıyoruz.

1-) Ethereum (ETH)

2014 yılında dijital para birimi olarak piyasada işlem görmeye başlayan Ethereum, bitcoin'e rakip para birimleri arasında gösterilmekte olup şu anda borsada 450 - 500 dolar arası işlem görmektedir.

2-) Ripple (XRP)

2012 yılında piyasada işlem görmeye başlayan ancak bir türlü yükseliş gösteremeyen Ripple 9,82 milyar dolar piyasa değerine sahip olsa da 0,25 dolardan işlem görmektedir.

3-) IOTA (MIOTA)

Dijital para birimi konusunda piyasada henüz yeni var olan IOTA şu anda 2,5 dolar civarı piyasada işlem görmektedir.

4-) Litecoin (LTC)

Uzun süredir piyasada varlığını sürdüren ve çok sayıda kişinin takip ettiği sanal para birimi Litecoin şu anda 100 dolar civarı piyasada işlem görmektedir.

Yukarıda verilmiş olan dijital para birimlerinin hiç birinde kontrol merkezi bulunmamakta olup ülkelerde paranın nasıl kullanıldığını tespit edememektedir. Bu yüzden bu para birimlerine yatırım yapmak tavsiye edilmemekte olup bazı ülkelerde kullanımları yasaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ghn
Ghn - 3 yıl Önce

Dış güçler kendi cumhuriyet altını piyasasını tüm dünyaya pazarlarken biz haram günah hesabındayız her zamanki gibi beklenen performans.