Binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Çift Maaş Teklifi TBMM Gündeminde

Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren çift maaş teklifi TBMM gündemine sunuldu. Her Yıl 24 Kasım tarihinde Öğretmenler Gününde öğretmenlere çift maaş verilmesi konusundaki sürecin tüm detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Çift Maaş Teklifi TBMM Gündeminde

Meclis gündemine sunulan kanun teklifi CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından hazırlandı. Kanun teklifinde öğretmenlik mesleğini icra eden öğretmenlerimize her yıl 24 Kasım tarihinde çift maaş verilmesini konu edinen kanun teklifi, eğer meclisten geçerse öğretmenlerin kutsal vazifeleri ekonomik anlamda desteklenmiş ve ödüllendirilmiş de olacak.

Konuya yönelik düşünceleriniaktaran CHP vekili Gürer öğretmenlik mesleğinde kimi zaman çok zor şartlar altında, kimi zaman da psikolojik buhranlarla karşı karşıya kalınabileceğinin farkında olarak, ekonomik anlamda da desteklenmesi ve ödüllendirilmesi yönünde açıklamalarda bulundu. Geleceği inşa etmede öğretmenlerin büyük bir yeri olduğunu ifade eden ve gençlerimizin, doğru, kaliteli, eğitimli ve kültürlü bir noktaya taşınmasında öğretmenlerin emeklerinin çok büyük payı var. Öyle ki öğretmenlerimiz Türkiye' nin her noktasında, çok sayıda gencimizin yetişmesine, ülkeye ve millete faydalı birey olarak kendi ayakları üzerinde durabilmesi için ciddi çabalar sarfetmektedirler. Eğitim öğretimin baş tacı olan öğretmenlere böyle bir imkanın sağlanması isinolsa.com olarak şahsi düşüncemizde çok hoş ve yerinde bir durum olacaktır. Öyle ki öğretmenlerimizin bir çoğunun özellikle ülkemizin Doğu bölgelerinde görev alanların, ciddi anlamda problemlerle karşılaştığı aşikardır. Umuyoruz ki kanun teklifi mecliste kabul görür.

Öğretmenlere çift maaş verilmeli mi?

Meclis gündemine sunulan kanun teklifi hakkında sizin düşünceleriniz neler? Sizce öğretmenlere her yıl 24 Kasım tarihinde Öğretmenler Günü kutlaması ve hediyesi olarak böyle bir imkan sağlanmalı mı? Ziyaretçilerimizin kanun teklifi hakkındaki düşüncelerini merak ediyoruz. Yorum alanından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğrul
Tuğrul - 2 yıl Önce

Öğretmenlere şu çift maaşı verin artık lafta kalmasın

Tuğrul
Tuğrul - 2 yıl Önce

Bu maaşlar ek derslerle zaten geçinmek imkansız bari böyle bi güzel jest yapın

Özcan Bilgi
Özcan Bilgi - 2 yıl Önce

Belli ki ülkemiz ekonomik bir krizin içinde şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. Tüm bakanlıklar ortak bir karar almalı ve bol keseden para dağıtmamalı

Smt
Smt - 2 yıl Önce

Ögretmenlerin egitim üzerindeki payı gercekten çok buyuktur bunu kimse inkar edemez, zaten böyle dusunulmesi lazim, fakat devletimiz ögretmenlerimize verilecek olan maaş hedyesini , ülkemizde buna ihtyaci olan fakire yoksula dagtsa kış öncsi daha iyi

Hilal Arslan
Hilal Arslan - 2 yıl Önce

Kesinlikle verilmeli katiliyorum doktorlarimiz hakimlerimiz avukatlarimiz mühendislerimiz cerrahlarimiz ögretmenlerimiz sayesinde hepsine saygi ve selamlarimi sunarim hürmetler

Ahmet Bilginoğlu
Ahmet Bilginoğlu - 2 yıl Önce

Öğretme lerin ağladığına bakılmamalı. Yapılacak hiçbir iyileştirmeyi doğru bulmuyorum. Diğer tüm memurlardan durumları çok çok iyi.

Fatma Edebali
Fatma Edebali - 2 yıl Önce

Evet ya bu memlekette bi öğretmen ler var haaaaa bide polislerrrr

Gerek yok
Gerek yok - 2 yıl Önce

Atanan çoğu ogretmen ne de olsa işimi saglama aldım atandım diyerekten işine verilmesi gereken özeni vermiyor , ve de zaten yaz tatilinde çalışmamalarına rağmen yine maaş alıyorlar , ben kesinlikle çift maaş almalarına karşıyım..