Binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Aylık 7 Bin TL Ek Gelir Fırsatı İçin Başvurular Başlıyor

Aylık 7 bin TL' ye varan ek gelir kazanma fırsatı için başvurular Kasım ayında başlıyor. Aylık ek gelir elde etmek isteyen kişiler için bilirkişilik başvuruları alınmaya başlıyor. İşte tüm detaylarıyla bilirkişilik süreci...

Binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Aylık 7 Bin TL Ek Gelir Fırsatı İçin Başvurular Başlıyor

Binlerce kişinin yakından ilgilendiği bilirkişilik süreci için başvurular başlıyor. Bilirkişi olmak isteyen kişiler, aylık 7 bin TL' ye varan ek gelir fırsatı ve profesyonelleşmek amacıyla başvurularını gerçekleştiriyorlar. Mesleğini icra etmekte olan kişiler için hemen hemen her meslek grubundan insanlar için uygun olan bilirkişilik sürecinde başvurular Kasıım ayı itibariyle başlıyor.

Kimler bilirkişi olabilir, başvurular ne zaman başlıyor?

Kasım ayı itibariyle bilirkişi olmak isteyen kişilerin başvuruları alınmaya başlıyor. Her yıl Kasım ayında başvurular alınarak, vatandaşların değerlendirme süreçleri yürütülüyor. Başvurular 30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Bilirkişilik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ikamet etmekte oldukları illerde Adalet Sarayları üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Yürütülen bilirkişilik alımlarında, adaylarda aranan temel şartlar ise şöyle özetleniyor.

Mesleki anlamda yeterli donanım sahip olmak,

Sağlık problemi bulunmamak,

T.C vatandaşı olmak,

Fiili ehliyet sahibi olmak şeklinde özetlenebilmektedir.

Bilirkişiler nasıl ek gelir elde ediyorlar?

İlgili kurumlar aracılığıyla aktarılan meslek gruplarından başvurularını gerçekleştiren kişiler baktıkları dosya üzerinden ödemelerini almaktadırlar. Bakılan dosya başına yapılan ödemelerde, kişinin çalışma performansı ve sunduğu fiyat aralıklarıyla ek gelir imkanından artış yaşanabilmektedir. Aylık çalışma performansına göre bilirkişi adayları, kendi ücretlerini ve hizmetlerini belirleme imkanına sahip oluyorlar. Başvurulara yönelik merak ettiğiniz diğer konular hakkında yorum bölümünden bizlere ulaşabilir, bilgi alabilir, diğer adaylarla fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 00:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan balık
sinan balık - 2 yıl Önce

nedir bu başvuru nasıl oluyo

Orkun Alagöz
Orkun Alagöz - 2 yıl Önce

Ben her hangi bir işle uğraşmıyorum buna başvurabilir miyim

Hilal çelik
Hilal çelik - 2 yıl Önce

Anlaladı ben daha detaylı kım anlatabılır

Kürşat Güneş
Kürşat Güneş - 2 yıl Önce

Bu bilirkişinin görevi ne? Şartları sadece bu yazılı olanlar mıdır? Nasıl bilirkişi olunur?

Elif KENET
Elif KENET - 2 yıl Önce

Mesleki yeterlilik zorunlumu yaş kac olması gerekiyor

mehmet şerif gök
mehmet şerif gök - 2 yıl Önce

nasıl bir iş