Binali Yıldırım' dan UBER Sorusuna FLAŞ Cevap!

Binali Yıldırım tarafından gündemin önemli konu başlıklarına yönelik sorular yanıtlanırken, UBER konusuna da yanıt verildi. Binali Yıldırım' ın flaş UBER açıklamalarının detayları haberimizde...

Binali Yıldırım' dan UBER Sorusuna FLAŞ Cevap!

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, katıldığı televizyon programında meclisteki görevinden istifa edeceğini kamuoyuna duyurmuş, aynı zamanda kendisine yöneltilen bazı sorulara da yanıtlar vermiş durumdadır. Binali Yıldırım, meclisteki görevinden istifa edeceğini duyurduğu programda, uzunca zamandır merakla beklenen UBER konusundaki gelişmelere yönelik yanıtlar da verdi. UBER konusuyla alakalı flaş bir açıklama gerçekleştiren Binali Yıldırım, daha önceki konuşmasında " UBER bir lüks, vatandaşlar da memnun bunu yok sayamayız. " ifadelerine yer vermişti.

UBER Konusunda yeni açıklama yaptı

Binali Yıldırım açıklamasında " Bu biraz sıkıntılı bir soru. İstanbul'un sorunu değil. İtalya'da yasaklanmış. Üst mahkeme yasaklama kararını durdurmuş UBER tekrar çalışmaya başlamış. Danimarka'da çok sıkı standartlar getirilmiş. Macaristan'da taksicilerden gelen talep üzerine UBER yasadışı ilan edilmiş. Birçok ülkede bu sorun var. Taksicilerin de standartlarına özen göstermesine yönelik tedbirler alacağız. UBER'e yönelmenin arkasındaki sebepleri de görüp buna göre taksiciliği geliştirmemiz lazım.  Vatandaşlar bunu istiyor. Konforunu beğeniyor. Buna itirazım yok. Ama bu hizmeti kim verecekse hukuk dairesinde ve meşru olarak vermesi lazım. Haksız bir rekabete yol açan uygulamaya izin veremeyiz. " şeklinde konuştu.

Vatandaşlar UBER' in hizmete girmesini istiyorlar

Özellikle İstanbullu vatandaşlar, UBER hizmetiyle alakalı geri bildirimler gerçekleştirerek, yeniden hizmete girmesini ve çalışmanın yapılmasını bekliyorlar. UBER ve taksiciler arasında meydana gelen gelişmelerle alakalı olarak yaşananları zaten çoğu zaman birçok haber platformunda aktarılan haberlerde gözlemlemiştik. UBER' in daimi kullanıcıları sosyal medyadan, bu hizmetle alakalı memnuniyetlerini bildiriyorlar.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE