Bin Tl Pandemi Sosyal Destek Ödemesi Başvurusu Son Gün! Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek ödemesi başvuruları bugün son gün İhtiyaç sahiplerine Bin Tl ödeme yapılacak. 1000 Tl yardım ödemesi desteği başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bin Tl Pandemi Sosyal Destek Ödemesi Başvurusu Son Gün! Nasıl Başvuru Yapılır?

3. faz ödemesi başvurusu Bin Tl için başvurular devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi 4.4 milyon aileye koronavirüs yardım ödemesi yapılacak. 1. ve 2. faz ödemelerinde başvuru alınmamıştı. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında gelir gruplarına göre ödemeler PTT aracılığı ile vatandaşlarına adreslerine gerçekleştirildi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı programına göre covıd-19 virüsünden dolayı geçim sıkıntısına giren pek çok vatandaşa ulaşmak amacı ile başvuru yöntemine gidildi. Başvurular ise e-devlet üzerinden alınacak. Kimler Bin Tl yardım ödemesi alamayacaklar.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ;

Sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı gelir maaşı alanlar, 4A kamu işçisi olanlar, kamuda memur olarak çalışanlar, kısa çalışma ödemesinden yararlananlar, işsizlik maaşı alanlar bu yardımlardan yararlanamayacaklar. Buna göre başvuru takvimine göre pazartesi gününden itibaren T.C. kimlik numarasının son hanesine göre ödemeler yapıldı. Cumartesi ve pazar günü ise tüm herkes başvuru yapabilecek.

BİN TL BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK

Pandemi sosyal destek yardım ödemesinde son başvuru bugün! Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adresine giriş yapmak. Kişisel bilgileri iletişim bilgileri ve hane halkına ait bilgilerin girişi yapılması gerekli olacak. Hanede yaşayanlara ait diğer bilgilerin girişi yapılması ve başvuru adımlarını tamamlamak gerekli olacak.

SON BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Başvurular ne zaman sona erecek. 26 Nisan 2020 saat 23:59'a kadar online olarak başvuru yapılabilecek. 3. faz ödemeleri ne zaman başlayacak. Bu hafta içinde başvuruların değerlendirilmesi yapılıp bir hafta içinde başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 02:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Binnaz
Binnaz - 2 yıl Önce

E devleti olmayan interneti olmayan nasıl başvuru yapacak kardeşim yaa ihtiyacı olana değil olmayana vermeye devam etmektedir devlet

BEDRİ kösem
BEDRİ kösem - 2 yıl Önce

Selam ben kıradayım 8nüfusum var kiradayım iş ariyorom iş koronadan dolayi çıkamiyorom devleti el üzatsın

Süleyman taş
Süleyman taş - 2 yıl Önce

Benimde ihtiyacım var acil

Fatma yıldız
Fatma yıldız - 2 yıl Önce

Ben 3 çocuk annesiyim eşim korona dan dolayı çalışamıyor 5 aydır evde Allah rızası için bize yardımcı olabilir misiniz kira da oturuyorum 5 kişilik aileyiz sesimizi duyun artık Allah rızası için